Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Toename Franse abrikozenoogst

Volgens een raming van landbouwstatistiekdienst Agreste op 1 juli 2025 zal de Franse abrikozenoogst dit jaar met 24% toenemen ten opzichte van de magere oogst van 2024. Vergeleken met het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar (2020-2024) gaat het om een stijging van 7%. Vooral in Auvergne-Rhône-Alpes wordt een duidelijk herstel verwacht. Aan het begin van het verkoopseizoen liggen de prijzen iets lager dan vorig jaar. Toch blijft de vraag naar abrikozen stevig, mede dankzij het zomerse weer.

Opleving na zwakke oogst 2024
De vooruitzichten wijzen op een herstel van de Franse abrikozenoogst. Ondanks een overvloedige bloei werd de vruchtzetting in meerdere regio's bemoeilijkt door ongunstige weersomstandigheden. De oogst van 2025 zal daardoor weliswaar hoger liggen dan in 2024, maar blijft achter bij de volumes van topjaren als 2022 en 2023.

Sterk herstel in de Rhônevallei, gemengd beeld elders
In de Rhônevallei, waar de oogst vorig jaar extreem laag uitviel, wordt voor 2025 een herstel van zo'n 50% verwacht. Lokale schade door noodweer in juni heeft daar wel plaatselijk roet in het eten gegooid. In Occitanië lijkt de opbrengst met zo'n 6% te stijgen ten opzichte van 2024. Toch zijn er ook hier beperkingen: regen tijdens de bloei, aantasting door vruchtrot (monilia) en de hitte in juni hebben het opbrengstpotentieel afgeremd. De oogst blijft daardoor 7% onder het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar. In Provence-Alpes-Côte d'Azur is sprake van een lichte stijging (+3%), al werd een grotere toename verhinderd door vruchtval na de bloei.

Meer aanbod drukt prijzen licht
Door de toegenomen aanvoer lagen de abrikozenprijzen in juni 2025 zo'n 2% lager dan in dezelfde periode van 2024, en 4% onder het gemiddelde van de jaren 2020–2024. Het zonnige weer begin juni stuwde de afzet, maar de oplopende temperaturen aan het eind van de maand zorgden ervoor dat de oogst in alle teeltgebieden in een stroomversnelling kwam. Daardoor kwamen er in korte tijd grote hoeveelheden abrikozen op de markt, met een drukkend effect op de prijzen.

Bron: Agreste