Enkele Marokkaanse groente- en fruitexporteurs hebben hun watermeloenenseizoen voortijdig beëindigd na de intrede van Spaanse watermeloenen op de markt. Dit geldt ook voor Said Aghzou, CEO van Valyour.
"We stopten 20 dagen geleden met ons watermeloenseizoen, direct na de start van het Spaanse aanbod. Zij brengen vergelijkbare variëteiten op de markt als de tijgerwatermeloenen die wij in Marokko telen, wat de prijzen onder druk zet. Verschillende collega-exporteurs hebben eveneens hun activiteiten gestaakt, maar de aanvoer uit Marokko blijft doorgaan met stabiele volumes uit regio's als Berkane, Larache, Moulay Bousselhem, Sidi Kacem en andere delen van de Gharb. Diverse exporteurs blijven actief en zetten hun programma's voort," aldus Aghzou.
© Said
Volgens Said Aghzou, CEO van Valyour, was het Marokkaanse watermeloenseizoen van 2025 succesvol. "In termen van exportvolume hebben we de resultaten van vorig jaar overtroffen. De prijzen waren het grootste deel van het seizoen gunstig, ondanks enkele schommelingen. Tegelijkertijd bleek het virusprobleem ernstiger dan aanvankelijk werd verwacht, en de oorzaken zijn nog steeds niet helemaal duidelijk. In de regio Taznakht hebben we hele percelen watermeloenen verloren door deze ziekte. Al met al kijk ik terug op een succesvol seizoen."
Valyour is ook actief in Spanje, waar dit jaar geavanceerde methoden voor bladluisbestrijding op commercieel niveau zijn getest. "De resultaten zijn veelbelovend en de kwaliteit van de gewassen is uitstekend. We werken nu aan goedkeuring van deze bestrijdingsmethoden door de Marokkaanse fytosanitaire autoriteiten, zodat we ze in de toekomst ook in Marokko kunnen toepassen," besliut Aghzou.
Voor meer informatie:
Said Aghzou
Valyour
Tel: +212661552683
[email protected]
www.valyour-group.com