Het Griekse knoflookseizoen loopt ten einde, terwijl de handel in gedroogde knoflook binnenkort begint. In de eerste regio's, Laconia en Evia, is de verse knoflook al verkocht, met slechts een kleine hoeveelheid bewaard voor verwerking tot gedroogd product. Tegelijkertijd hebben de belangrijkste teeltgebieden, Larisa en vooral Orestiada, nog ongeveer tien dagen te gaan tot de sluiting van hun oogstseizoen en nog zo'n 15 dagen voordat de eerste gedroogde knoflook in de schappen ligt.
"Ik denk dat het niet meer dan een paar dagen zal duren voordat de oogst volledig is," zegt Konstantinos Mirtsidis van de knoflookverpakker Mirtsidis. "Het areaal knoflookvelden in Orestiada is stabiel gebleven, ongeveer 250 hectare. Bij goed onderhouden velden is de opbrengst 10-12 ton per hectare, terwijl slechtere oogsten op 8 ton per hectare liggen. Momenteel concentreert de verkoop zich op verse knoflook, waarbij de telersprijzen voor grote, eersteklas bollen variëren van 0,22-0,23 euro. Dit komt neer op ongeveer 2,80 tot 3,00 euro per kilo. Deze prijzen zijn gunstig voor de telers om hun velden opnieuw te beplanten."
© Mirtsidis
"Griekse supermarkten eisen echter lage prijzen en kopen tot nu toe liever kleinere kalibers. Het is voordelig voor ons dat het seizoen van de Egyptische knoflook voorbij is en dat de Chinese knoflook momenteel nauwelijks aanwezig is op de binnenlandse markt," voegt hij eraan toe.
"Binnen ongeveer een week zal de eerste Griekse gedroogde knoflook in de schappen liggen. Hoewel dit ook de start van de export betekent, is de verkoop ervan beperkt tot enkele Balkanmarkten en traditioneel tegen lage prijzen. Griekse knoflook heeft moeite om te concurreren met de overvloed aan Chinese knoflook, die tegen scherpe prijzen wordt aangeboden. We hebben dezelfde productiekalender als China, dus ik verwacht dat hun gedroogde knoflook ook rond dezelfde tijd beschikbaar zal zijn," aldus de Griekse verpakker.
© Mirtsidis
Tot slot verwacht Mirtsidis gematigde prijzen voor gedroogde knoflook dit seizoen: "Het begin van het seizoen voor gedroogde knoflook zal de prijzen doen stijgen tot 4 euro per kilo. De productiekosten zouden lager kunnen zijn, maar de arbeidskosten voor het drogen zijn hoog en de vraag naar arbeiders is groot. Aan de andere kant zou een prijs van 4 euro zelfs 5 euro kunnen zijn, maar dit seizoen is er een overvloed aan zowel Griekse als Chinese knoflook."
Voor meer informatie:
Konstantinos Mirtsidis
Mirtsidis
Tel: +30 697 460 6371
info@skordo.gr
https://skordo.gr/