Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Fotoreportage Klein- en Steenfruitdag 2025

Tholen - Op donderdag 19 juni bezochten zo'n 250 bezoekers de Landelijke Klein- en Steenfruitdag bij de familie Van Garderen in het zonnige Schalkwijk. Op deze dag, konden telers van houtig kleinfruit (bessen, bramen en frambozen) en steenfruit (kersen en pruimen) kennis delen en opdoen.

Tijdens deze open dag, georganiseerd door de NFO en Vlamings - en met medewerking van vier gouden sponsors: The Greenery, Biopol Natural, Netafim en AgroCentrum - was er een uitgebreide informatiemarkt georganiseerd met zo'n 40 bedrijven en werden er rondleidingen langs praktijkproeven gegeven.

© Andrea van den Hoven | AGF.nlNFO en de coöperaties The Greenery, Veiling Zaltbommel en FruitMasters

Telers krijgen onder meer informatie over hoe biosignalen inzicht kunnen geven in plantstress. Daarnaast werden zij bijgepraat over de nieuwste ontwikkelingen omtrent rassen en op het gebied van gewasbescherming. Vlamings lichtte onder meer diverse praktijkproeven over de beheersing van luizen en schimmels in rode bes toe, die plaatsvinden op het bedrijf van de familie Van Garderen.

Ook de stand van zaken aangaande de beheersing van de Suzuki-fruitvlieg blijft een hot topic. WUR-onderzoeker Herman Helsen praatte de aanwezigen telers onder meer bij over het onderzoek omtrent de sluipwesp Ganaspis kimorum. Daarnaast waren er demonstraties over innovatieve folies en was er aandacht voor de ontwikkeling van nieuwe rassen.

Klik hier om de fotoreportage te bekijken