Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Fotoreportage Zest AI-dag

Slimme innovaties met AI in AGF als digitale collega

Tholen - De rol van AI in de AGF-sector, daarover ging het gisteren tijdens de Zest AI dag op Leefgoed de Olifant in Nieuwerkerk aan den IJssel. Zo'n veertig deelnemers waren aanwezig om inzicht te krijgen welke praktische mogelijkheden er nu al mogelijk zijn met AI binnen de sector.

Na de gezamenlijke lunch opende Alexander Schrijvershof van Zest de middag. Hij gaf een toelichting op het Zest ERP-systeem, dat speciaal voor de AGF-sector is ontwikkeld op het cloudplatform Microsoft Business Central. Met dit systeem kunnen bedrijven binnen twaalf weken live gaan en profiteren van realtime inzicht in onder meer orderstatussen, voorraden, betalingen, kwaliteitsclaims en resultaten.

© Corline Boekhout | AGF.nl
Giorgio De Lizer van Direct Fresh Int, Branko Bersma en Ivo van Rey van BioRey, John Dillon en Andries Lubbertsen van Zest en Michiel Bontenbal van Chainn.

Microsoft-specialist Steven Vlaanderen-Oldenzeel besprak vervolgens hoe AI is geïntegreerd in Microsoft Business Central. Hij liet met een live demonstratie zien welke rol AI kan spelen in ERP-omgevingen en hoe AGF-bedrijven hier praktisch mee aan de slag kunnen. Hij liet zien dat elk bedrijf tegenwoordig een IT-bedrijf is geworden. Zo fungeert Microsoft Copilot als je digitale compagnon voor het dagelijkse leven. Met behulp van geavanceerde AI begrijpt Copilot je vragen en verzoeken, biedt je directe antwoorden, helpt je bij schrijven en maakt zelfs afbeeldingen. Voor Business Central zijn er inmiddels specifieke Copilots beschikbaar die gebruikers helpen bij het uitvoeren van dagelijkse taken. Met de introductie van AI-Agents gaat Microsoft nog een stap verder: deze slimme assistenten kunnen zelfstandig processen afhandelen, waarbij de gebruiker slechts een toezichthoudende rol vervult.

© Corline Boekhout | AGF.nl
Stefan Droogendijk van Normec QC One

Stefan Droogendijk (Normec QC One) belichtte hoe AI in de kwaliteitscontrole AGF-bedrijven helpt om van reactief naar proactief te gaan. Hij laat zien hoe technologie kan bijdragen aan het verbeteren van ketentransparantie en het verminderen van verspilling.

Florian Overhand (Shypple) richtte zich op toepassingen binnen AGF-logistiek. Shypple Fresh is 's werelds eerste digitale expediteur voor gekoelde transporten. Het Shypple-platform digitaliseert de gehele keten, van 'farm' tot 'coldstore'. AGF-importeurs krijgen automatisch updates over vertragingen, aankomstdata, container scans en keuringen. Bovendien kunnen zij efficiënt samenwerken met leveranciers en coldstores binnen één platform.

© Corline Boekhout | AGF.nl
Florian Overhand van Shypple

"Voor AGF-bedrijven zijn digitale logistiek en AI niet meer optioneel. De helft van alle groenten en fruit bereikt de consument niet. Vertragingen en disrupties, (1 op de 2 boottransporten), zijn dagelijkse realiteit, terwijl klanteisen toenemen. Met dunne marges kunnen extra kosten als demurrage en detention, of onvolledige klantcommunicatie, niet worden gepermitteerd. Realtime data biedt hier uitkomst. Ons AI-algoritme waarborgt complete en correcte data. De potentie van AI voor transportdocumentatie is enorm: 80% snellere verwerking en 50% minder foutmarges", aldus Florian.

© Corline Boekhout | AGF.nl
Alexander Schrijvershof

Vanaf dit najaar start Zest met de inzet van de nieuwste AI-tools van Microsoft voor de ontwikkeling van zogeheten AI-Agents. In samenwerking met ICT-studenten van de Christelijke Hogeschool Ede (CHE) en klanten van Zest wordt gewerkt aan praktische toepassingen van deze digitale assistenten binnen het Zest-platform. Het doel: het creëren van "jouw digitale collega" die dagelijkse taken zelfstandig kan uitvoeren en zo de efficiëntie in de sector verder verhoogt.

Klik hier voor de fotoreportage

Foto's: Corline Boekhout

Voor meer informatie:
Alexander Schrijvershof
Zest
alexander@zest-erp.com
www.zest-erp.com