"Biologische kersen hebben hetzelfde te verduren als de gangbare, misschien zelfs iets meer. Toch hoor je ons niet klagen. De afzet loopt prima", zegt Paolo Pari, marketingdirecteur van de Italiaanse coöperatie Canova, eigenaar van het merk Almaverde Bio. Dit merk staat in heel Europa bekend om zijn biologische groenten en fruit.
© Cristiano Riciputi | AGF.nlPaolo Pari
"Op dit moment komen onze kersen uit Emilia-Romagna", vertelt Pari. "Ze worden geteeld door onze leden. De volumes zijn wat lager dan normaal, maar nog steeds acceptabel. In Apulië hadden telers het zwaarder, daar gooide het weer roet in het eten."
De kwaliteit van de kersen die nu in de winkels liggen is goed, al moet er wel scherp gelet worden op de houdbaarheid van het fruit. Vooral biologische telers hadden het lastig door de natte meimaand. Biologische telers kunnen daar minder tegen doen: ze hebben minder middelen en die werken ook vaak minder krachtig.
"De prijzen liggen hoog, net als bij gangbare kersen. Er is weinig aanbod, maar de vraag blijft groot. Daardoor stijgen de prijzen. Wij verkopen kersen in bakjes van 300 gram. Dat formaat loopt het best: het is precies groot genoeg om aan de behoefte te voldoen, zonder dat de prijs bij de kassa al te fors uitvalt."
© Cristiano Riciputi | AGF.nl
Het grootste deel van de biologische kersen blijft in eigen land. Ze gaan naar supermarkten of naar speciaalzaken. "Toch exporteren we ook naar een aantal supermarktketens in Noord-Europa", vult Pari aan. "Daar sturen we alleen de partijen heen die we echt stevig genoeg vinden, want de logistiek duurt daar een of twee dagen langer dan bij binnenlandse leveringen."
Voor meer informatie:Canova srl
Via Emilia Levante, 2750
47020 Longiano (FC) – Italië
Tel: +39 (0)547 57541