Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Export groeit met 0,5 procent in april

Het volume (werkdaggecorrigeerd) van de goederenexport was in april 0,5 procent groter dan in april 2024, meldt het CBS. Dat komt vooral doordat de uitvoer van machines en voedings- en genotmiddelen hoger was. Het volume van de goederenimport was in april ook 0,5 procent groter dan in april 2024. Er zijn vooral meer machines, elektrotechnische machines en voedings- en genotmiddelen ingevoerd. In de CBS Exportradar van juni waren de omstandigheden voor de export even ongunstig als in de radar van april.

© CBS

Omstandigheden voor export in juni even ongunstig
Het CBS publiceert elke maand ook over de omstandigheden voor de export in de exportradar. De condities worden in sterke mate bepaald door de ontwikkelingen op de belangrijkste afzetmarkten voor Nederlandse export en door de ontwikkeling van de Nederlandse concurrentiepositie. De indicatoren in de radar hangen goed samen met de export, maar een verbetering van de omstandigheden betekent niet per se een hogere groei van de export.

In de CBS Exportradar van juni waren de omstandigheden voor de export net zo ongunstig als in de radar van april. Het Duitse producentenvertrouwen was minder negatief en de krimp van de Duitse productie-industrie was kleiner. De ontwikkeling van de reële wisselkoersen was echter ongunstiger.

Bron: CBS

Publicatiedatum: