Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Tussen de 70 en 80 procent van de Turkse kersen is dit seizoen beschadigd"

Het Turkse kersenseizoen verloopt moeizaam, met aanzienlijke verliezen, aldus Alper Kerim, eigenaar van de Turkse fruitexporteur Demir Fresh Fruits (DFF). "De huidige situatie in Turkije laat zien dat er op dit moment een groot tekort is aan kersen en ander fruit. Ongeveer 70 tot 80 procent van de Turkse kersen is dit seizoen beschadigd."

Kerim verwacht dat de kersenprijzen fors zullen stijgen door de beperkte beschikbaarheid. "Door de schade zullen de exportvolumes vanzelfsprekend afnemen. Regio's die wel kersen kunnen aanbieden, zullen zeer hoge prijzen vragen. Exporteurs zullen geduldig wachten tot er een geschikte prijs wordt geboden, aangezien het tekort merkbaar is op diverse markten," zegt hij.

© Demir Fresh Gida San. VE TIC.LTD.STI.

Er zijn tot op heden geen beperkingen op de verkoop van de beschikbare kersen, gezien de lokale markt nog sterk blijft, licht Kerim toe. "De Turkse overheid heeft geen maatregelen getroffen, omdat de lokale markten de beperkte voorraden goed blijven afnemen. We verwachten dat dit kersenseizoen rustig zal verlopen. Jammer genoeg is dit een teleurstelling voor iedereen die enthousiast was over dit seizoen. Onze eigen boomgaarden hebben ook te kampen met een beperkte oogst."

Al met al lijkt het erop dat het Turkse kersenseizoen zich wil herpakken en de focus ergens anders wil leggen. Demir Fresh Fruits schakelt daarom over op ander fruit dat minder is getroffen. "We richten ons nu op ander steenfruit, zoals abrikozen en perziken, die veel minder schade hebben opgelopen dan kersen. Na het steenfruitseizoen zullen we ons weer voorbereiden op het nieuwe appelseizoen," besluit Kerim.

Voor meer informatie:
Alper Kerim
Demir Fresh Fruits
Tel: +90 532 514 2080
alper@dff.com.tr
www.dff.com.tr