Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Kleine oogst en hoge prijzen Italiaanse abrikozen

De oogst van zomerfruit is volop aan de gang in Italië, maar de abrikozen vallen dit jaar flink tegen. Volgens Rocco Viggiano, medeoprichter van groothandel Fevi Frutta in Policoro (Matera), zijn de opbrengsten in de eerste weken van het seizoen bijzonder laag.

© Fe.Vi. Frutta Srl

"Zo'n mager jaar heb ik in tijden niet meegemaakt", zegt Viggiano. "De oogst ligt naar schatting 60 tot 70% lager dan verwacht. We wisten al dat de vroege rassen minder zouden opleveren, maar nu blijkt ook dat de midden- en latere variëteiten veel minder fruit geven. Er komt nu wel iets meer van het land, maar het blijft weinig. Momenteel worden onder andere Flopria, Orange Rubis en Pricia geplukt."

© Fe.Vi. Frutta Srl

De oorzaak van de tegenvallende opbrengsten is het slechte weer in het voorjaar. "Tijdens de bloei en vruchtzetting was het wekenlang nat en vochtig. Dat zijn kritieke fases, en die regen heeft veel schade aangericht."

Door het beperkte aanbod zijn de prijzen flink gestegen. "Vorig jaar kreeg een teler gemiddeld €1 per kilo. Dit seizoen ligt dat niet onder de €1,50 per kilo. Op de groothandelsmarkt begonnen de prijzen zelfs rond de €2 per kilo. Er hangt gewoon veel minder fruit aan de bomen."

"Er is nauwelijks abrikoos te vinden", vertelt Viggiano. "De vraag blijft hoog, maar het aanbod is in heel Italië, en ook daarbuiten, beperkt."

© Fe.Vi. Frutta Srl

Voor nectarines en perziken liggen de opbrengsten dit jaar wel op niveau. "Sinds gisteren zien we ook de eerste Percoca perziken op de markt verschijnen. Toch liggen ook van die soorten de prijzen hoger dan anders, vanwege de schaarste bij ander zomerfruit zoals abrikozen, aardbeien en kersen."

Voor meer informatie:
Fevi Frutta
Via Bellini, 10
75025 Policoro (MT) – Italië
Tel: +39 (0)835 902998
info@fevifrutta.it
fevi.trading@aziendemail.it