Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Vau-Ge

Start exportseizoen voor Bella Italia-uien: goede kwaliteit ondanks kleinere oogst

Het exportseizoen voor de populaire 'Bella Italia'-uien is dit jaar officieel begonnen met de eerste aanvoer in week 22. Volgens Daniel Voll van Vau-Ge, gevestigd in Bobenheim-Roxheim, is er ongeveer de helft van een normale oogst beschikbaar, waarbij vooral kleinere uien worden geleverd. Uien van groot kaliber (70+) zijn dit jaar daardoor vrij schaars.

"Over het algemeen verwachten we dit seizoen een goede kwaliteit," aldus Voll. Het bedrijf uit de Pfalz is al jarenlang gespecialiseerd in de import en levering van Italiaanse uien uit Midden- en Zuid-Italië. Zo'n 90 procent van de gele uien wordt via verpakkingsbedrijven verkocht aan supermarkten in heel Duitsland.

© Vau-Ge GmbH

Volgens Voll was de vertraagde start van de oogst een paar maanden geleden al te voorzien. "Het was te nat en te koud, dus het zaaien werd in heel Italië uitgesteld en we beginnen het seizoen nu een goede week later. We zijn echter positief over de handel in onze uien. De handel in alternatieve producten uit Nederland en Duitsland is dit jaar iets eerder klaar, dus er zullen geen overschotten zijn. Over het geheel genomen verwachten we daarom een ontvankelijke markt voor onze gele uien." Promoties zullen volgens de expert slechts in beperkte mate plaatsvinden.

© Vau-Ge GmbHDoor de gehalveerde oogst liggen de prijzen boven het niveau van vorig jaar. Door de kortere transportroutes zijn Italiaanse uien traditioneel iets goedkoper dan overzeese uien uit Nieuw-Zeeland.

Bella Italia uien: een gevestigde niche in Duitsland
Vau-Ge is al meer dan 30 jaar actief in de inkoop en handel van Italiaanse uien. Het bedrijf werkt met eigen contracttelers en langdurige samenwerkingen met producenten bij de bron. Voll bevestigt dat de teeltcapaciteit de afgelopen jaren vrijwel gelijk is gebleven, maar benadrukt het relatief korte verkoopvenster voor zijn uien.

"Juni is de belangrijkste verkoopmaand voor Italiaanse uien, omdat het afzetseizoen doorgaans begin tot midden juli eindigt. Helaas hebben we dit jaar al tien dagen verloren door de late start van het seizoen," besluit hij.

Voor meer informatie:
Daniel Voll
Vau-Ge GmbH
Roxheimer Straße 24
67240 Bobenheim-Roxheim, Duitsland
Tel: +49 62 39 60 43
vaugezwiebeln@vau-ge.de
www.vau-ge.de