Tholen - Het Hollandse vollegrondsgroentenseizoen wordt bij AGF Direct momenteel opgestart met wisselende marktomstandigheden voor de verschillende groenten. Robert Vogel van AGF Direct geeft een marktupdate.
"We starten deze week het Hollandse broccoliseizoen langzaam op, maar de volumes mogen nog niet echt een naam hebben. Later deze week verwachten we een wat grotere aanvoer", aldus Robert. Over de Hollandse ijsbergsla kan hij kort zijn. "Die markt is dramatisch. Het is echt een strijd met alle producerende landen. Zo zit Spanje ons veel langer dan verwacht in de weg."
© AGF Direct
© AGF DirectMet bloemkool zijn de telers van AGF Direct inmiddels grotendeels overgeschakeld op de pot-bloemkool. "We zijn net uit de laatste winterbloemkool, maar dat was geen onverdeeld genoegen. Voorgaande jaren verliep de afzet van winterbloemkool best wel goed, maar dit jaar niet. Frankrijk en Spanje hadden volop product en de winterbloemkool is nu eenmaal niet zo zwaar als de importbloemkool."
"Met een dag of tien zullen de meeste bloemkooltelers in productie zijn. Het aanbod is redelijk, maar omdat Spanje en Frankrijk nu leeg aan het raken zijn, zijn de prijzen gelukkig ook wat gestegen", vertelt Robert. "Net als veel andere vollegrondsgroenten is de bloemkool onder goede omstandigheden de grond in gegaan. Het is de laatste tijd wel droog geweest, maar dat is hier in Noord-Holland niet zo'n probleem, want we hebben een bak zoet water om ons heen."
Voor witlof ligt de daghandel het hele jaar al op een matig niveau. "Nu is het aanbod weliswaar wat groter dan vorig jaar, maar toen was er ook extreem weinig beschikbaar. De vaste afspraken lopen wel door, maar wat er overblijft op de daghandel valt niet mee. Waar die stemming vandaan komt weet ik niet, maar het lijkt of de markt wel bij het minste of geringste beetje extra aanbod in elkaar stort."
Voor meer informatie:
Robert Vogel
AGF Direct
Tel.: +31 (0)85 30 32 633
robert@agfdirect.nl
www.agfdirect.nl