Het seizoen van de watermeloenen uit Mauritanië verliep over het algemeen prima. "We zijn daar iets voor april begonnen en zitten nu aan het einde van het seizoen. De volumes waren goed en het hele traject is vlot verlopen", vertelt David Giro, commercieel verantwoordelijke bij Dalia Group. "Op dit moment schakelen we over naar aanvoer uit Marokko, maar daar liggen de zaken wat lastiger. In mei waren er hagelbuien, gevolgd door hitte. Dat heeft zijn sporen nagelaten: zowel de opbrengst als de maatvoering valt tegen. We oogsten nu vooral kleinere watermeloenen van zo'n 8 tot 10 kilo, en daarmee is het lastig om aan alle bestellingen te voldoen. Er is simpelweg te weinig product beschikbaar."
© Dalia Group
© Dalia Group
Weinig aanbod tegenover stevige vraag
De schaarste op de markt wringt extra hard door de aanhoudend hoge vraag. "Met de zonnige, warme dagen van de afgelopen tijd zit de watermeloenenconsumptie flink in de lift. En het aanbod van ander fruit is op dit moment nog vrij beperkt. Het steenfruitseizoen staat nog maar net in de startblokken, en de eerste partijen die in de winkel liggen zijn behoorlijk aan de prijs. Dat maakt de vraag naar watermeloenen alleen maar groter."
© Dalia Group
Egypte: een markt in opkomst
Door het tekort aan beschikbaar product en de daardoor relatief hoge prijzen voor de tijd van het jaar, is Dalia Group actief op zoek naar nieuwe herkomstgebieden. "Naast de problemen door het extreme weer, lopen we in Marokko tegen wetgeving aan die onze groei belemmert. Door de aanhoudende droogte heeft de koning daar een limiet gesteld van maximaal twee hectare aan watermeloen per teler. Het is een gewas dat veel water nodig heeft. Om toch aan de vraag van onze klanten te kunnen voldoen, moeten we onze volumes aanvullen met producten uit andere landen. Egypte is momenteel voor ons een interessante optie. De markt daar ontwikkelt zich snel. De teelt kan nog wel wat verbeterd worden, maar de kwaliteit is nu al flink toegenomen en begint sterk te lijken op die van Marokkaanse watermeloenen. Ook Algerije houden we in de gaten. Ik heb onlangs watermeloenen uit dat land gezien die er verrassend goed uitzagen."
© Aurélie Pintat | AGF.nl
Dalia Group is een bedrijf dat zich toelegt op de teelt en import van voornamelijk watermeloenen, maar ook tomaten, courgettes, meloenen en andere groenten en fruit uit Noord-Afrika. Marokko is de belangrijkste herkomst. "We hebben eigen percelen in zowel Mauritanië als Marokko en werken met lokale teeltbegeleiders ter plaatse. We zijn al jaren actief in deze regio's en blijven gestaag uitbreiden. De producten komen binnen in Perpignan, van waaruit we distribueren naar klanten in heel Frankrijk en Europa. Scandinavië en Duitsland zijn onze belangrijkste afzetmarkten."
Voor meer informatie:
David Giro
Dalia Group
Tel: +33 7 636 416 30 (Frankrijk)
Tel: +212 766 497283 (Marokko)
commercial-daliagroupe@outlook.be