Tholen - Het Spaanse steenfruitseizoen komt bij Marni Fruit rustig op gang. "We krijgen nu de perziken, nectarines en paraguayo's nog binnen vanuit Murcia. Het steenfruit uit het noordelijke gedeelte zit er wel aan te komen, maar is nog niet van start gegaan. Die echte volumes gaan we pas in de komende twee maanden zien", vertelt Erik-Jan Thur.
© Marni fruit
"Momenteel is de kwaliteit goed, gestimuleerd door het mooie weer. Het heeft in Murcia plaatselijk wel gehageld en geregend, maar het effect ervan scheelt behoorlijk per gebied. De ene teler heeft veel schade en een ander helemaal niet", vervolgt de importeur.
© Marni fruit
"De verwachting is dat er dit jaar wel grotere volumes abrikozen gaan komen. Voor perziken, nectarines en paraguayo's verwachten we een normaal jaar. De platerina's blijven een product dat vanwege kwaliteitsproblemen lastig van de grond komt", vertelt Erik-Jan.
© Marni fruit
Ook is Marni Fruit afgelopen week gestart met de verkoop van de eerste Spaanse kersen. "Hier weten klanten ons traditiegetrouw goed voor te vinden, omdat we hier een leuke positie in hebben. Het kersengebied waar wij laden, loopt iets achter, dus de start is wat vertraagd, maar we verwachten een normale oogst en aanvoer."
© Marni fruit
Prijzen van de abrikozen liggen vandaag de dag rond de 13-14 euro. Voor perziken en nectarines wordt tussen de 11 en 12 euro betaald. Paraguayo's heeft Marni Fruit nog maar beperkt binnengekregen en deze worden verkocht voor 17-18 euro voor 5 kg. Prijzen van de stevige Cerima-kersen (maat 30+) liggen tussen de 55-60 euro voor 5 kilo. Van de overige kersen worden de maten 26+, 28+ en 30+ voor prijzen van respectievelijk 7, 8 en 10 euro verkocht.
Voor meer informatie:
Erik-Jan Thur
Marni Fruit
Gebroken Meeldijk 52
2991 VD Barendrecht
Tel.: +31 (0)180 697 996
ej@marnifruit.nl
www.marnifruit.nl