Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Onderzoek Erasmus Universiteit, Douane en evofenedex

Bedrijven gevraagd mee te denken over betere kpi’s voor douanesystemen

Bedrijven kunnen vanaf vandaag meewerken aan een onderzoek naar nieuwe prestatie-indicatoren (kpi's) voor douanesystemen. Het onderzoek is een initiatief van evofenedex, de Erasmus Universiteit en de Nederlandse Douane en richt zich op het beter zichtbaar maken van de impact van IT-storingen op het bedrijfsleven, meldt evofenedex.

Verstoringen in systemen zoals het Douaneaangiftesysteem (DMS) veroorzaken regelmatig vertragingen, extra kosten en frustraties bij klanten. Toch blijven deze gevolgen in de huidige kpi's van de douane vaak buiten beeld. Een systeem dat op papier goed functioneert, kan in de praktijk toch zorgen voor ernstige hinder.

Betere dienstverlening
Met de enquête willen de betrokken partijen toetsen of de voorgestelde kpi's bruikbaar, duidelijk en relevant zijn voor bedrijven. De uitkomsten moeten bijdragen aan betere dienstverlening en effectiever beleid. Ondernemers die internationaal opereren worden opgeroepen hun ervaringen te delen. Alleen zo kan een werkbaar alternatief worden ontwikkeld dat aansluit op de praktijk.

Het invullen van de enquête kost enkele minuten. Alle antwoorden worden vertrouwelijk verwerkt en alleen op geaggregeerd niveau gedeeld met evofenedex, de Erasmus Universiteit en de Nederlandse Douane.

Bron: evofenedex