Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
aftrap project 'Gele Komkommer' op 20 mei

Amsterdam wil weer lokale korte keten

Op maandag 20 mei start in Hal West (De Hallen Amsterdam) een bijzonder project: de terugkeer van een vergeten stadsgewas — de Amsterdamse Gele Komkommer. Een initiatief dat een concreet voorbeeld is van het herstel van de korte keten. Het laat volgens de organisatoren zien dat historische groentevariëteiten opnieuw een plek in de korte voedselketen van de stad verdienen.

© Food Council MRA

Een iconisch erfgoedproduct opnieuw verbouwd én gegeten
De gele komkommer was ooit een bekend product op de Amsterdamse markten, maar raakte in de vergetelheid. Nu wordt dit ras met vereende krachten opnieuw geïntroduceerd. De ambitie: de gele komkommer lokaal telen, verwerken én daarmee werken aan herstel en behoud van culinair erfgoed.

Proeverij, gesprek en productlancering
Tijdens de bijeenkomst op 20 mei:

  • lancering van het herintroductie project
  • gesprek over voedseldiversiteit, zaad soevereiniteit, lokaal erfgoed en biodiversiteitproeverij van gele komkommer

Consortium
Dit project is een initiatief van Food Council MRA, in nauwe samenwerking met
Voedselpark Amsterdam, Slow Food, Mijn Stadstuin, Jan Velema, Kesbeke, Wereld
Groentetuintjes.

Toegang is gratis. Aanmelden via: www.halwest.nl

Voor meer informatie:
Food Council MRA
info@foodcouncilmra.nl
https://www.foodcouncilmra.nl/

Publicatiedatum: