De tomatenprijzen in onder meer Spanje en Nederland lagen afgelopen maand fors hoger dan een jaar geleden, maar toch zijn er op het tomatendashboard dat de Europese Commissie bijhoudt rode cijfers te zien. De tomatenprijzen liggen in sommige gevallen namelijk wel onder het vijfjarig gemiddelde.
Voor een kilo losse tomaten uit Nederland werd, volgens de statistici, gemiddeld 1,18 euro betaald, en in Spanje 89 eurocent. In beide gevallen ligt de prijs hier lager dan het vijfjarig gemiddelde.
Voor trostomaten komt de prijs op 1,48 euro uit in Nederland, 5% hoger dan het vijfjarig gemiddelde en 16% hoger dan een jaar geleden. In Spanje komt de prijs uit op 99 eurocent, 80% hoger dan in april 2024, maar wel 5% lager dan het vijfjarig gemiddelde.
De hoogste prijzen worden steevast betaald voor cherry- en specialtytomaten. Hier komt de gemiddelde prijs alleen in Italië onder het vijfjarig gemiddelde uit. In vergelijking met het vijfjarig gemiddelde ligt de kiloprijs in Nederland met 3,50 euro 43% hoger.
Gemiddeld is er voor een kilo tomaten in april 2025 1,46 euro per kilo betaald.