Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Tsakos Asparagus

"Prijs Griekse groene asperges blijft mogelijk ongewijzigd op €2,50 per kg"

De oogst van groene asperges in Griekenland is momenteel in volle gang. In de regio Imathia bevindt het seizoen zich ongeveer halverwege, maar de markt staat onder druk.

"De verkoop verloopt de laatste dagen moeizaam," zegt Kostas Tsakos, teler en eigenaar van Tsakos Asperges. "Dat komt enerzijds doordat alle teeltregio's tegelijkertijd actief zijn op de markt, en anderzijds doordat feestdagen zoals Pasen en de Dag van de Arbeid (1 mei) de distributie verstoren. Maar asperges houden zich natuurlijk niet aan een agenda – ze blijven doorgroeien, ongeacht de marktomstandigheden." Volgens Tsakos ligt de opbrengst in Imathia momenteel op zo'n 7 tot 8 ton per hectare.

© Tsakos Asparagus

Griekse aspergeoogst verloopt goed, maar prijzen dalen richting seizoenseinde
"Dit seizoen is goed verlopen, zowel wat de productie als de prijzen betreft. Pas nu zijn de prijzen gedaald. In onze regio zijn wij de enigen die het product verpakken en de prijs voor een verpakking van 500 gram ligt momenteel rond de €2,50", aldus Kostas Tsakos, teler van groene asperges en eigenaar van Tsakos Asperges.

Het seizoen voor groene asperges in de regio Imathia loopt af aan het eind van deze maand. De export is op dit moment beperkt, terwijl de binnenlandse markt juist meer belangstelling toont. "De start van het toeristenseizoen zal de verkoop binnen Griekenland stimuleren. De bestellingen van hotels en restaurants zullen toenemen, omdat buitenlandse toeristen die het land bezoeken groene asperges willen proberen, die deel uitmaken van onze culinaire traditie. Ik denk echter niet dat de prijzen significant zullen veranderen," aldus Tsakos.

© Tsakos Asparagus

Arbeidstekorten blijven uitdaging voor Griekse aspergetelers
Ondanks het positieve seizoen blijven Griekse aspergetelers geconfronteerd met aanzienlijke uitdagingen, met name op het gebied van arbeid. "Asperges zijn een arbeidsintensief gewas," legt Kostas Tsakos uit. "Het wacht niet. Er moet onder alle omstandigheden geoogst worden, zelfs in de regen. Maar ook buiten het oogstseizoen vragen de aspergevelden veel onderhoud. Het is moeilijk om voldoende arbeidskrachten te vinden om dit werk te doen."

Tsakos was de eerste in de regio die arbeiders uit Thailand liet overkomen, maar loopt aan tegen bureaucratische obstakels. "De openbare diensten functioneren niet goed en de komst van meer arbeiders laat veel te lang op zich wachten. Zo kunnen we niet werken."

© Tsakos Asparagus

Toekomstplannen voor moderne pakstations na terugtrekking uit witte aspergeteelt
"In het verleden hielden we ons ook bezig met witte asperges, die sterker gericht zijn op de export," vertelt Kostas Tsakos. "Maar door de eerder genoemde uitdagingen zijn de lokale pakstations gesloten, en de verder gelegen pakstations in Pella zijn niet bereid om helemaal hierheen te komen."

Toch kijkt de Griekse ondernemer vooruit: "We hebben ons eigen ontwikkelingsplan voor de bouw van een moderne verpakkingsfaciliteit, die ons zal helpen onze activiteiten te verbeteren."

Voor meer informatie:
Kostas Tsakos
Tsakos Asparagus
[email protected]
https://tsakosasparagus.gr/en/home/

Gerelateerde artikelen → Zie meer