themalunch 2012
De lunch zal bestaan uit 3 kleine gerechten met Waddengarnalen en biologische asperges. De verschillende gangen worden afgewisseld met presentaties. Garnalenvisser Henk Buitjes uit Zoutkamp komt vertellen over de garnalenvisserij en het werk aan boord. Familie Engels uit Drouwen (Drenthe) komt vertellen over de biologische aspergeteelt op hun tuinderij. Gastkok Michael Roest zal iets vertellen over de gerechten met garnalen en asperges die worden geserveerd.
Proeflokaal 't Ailand
Proeflokaal 't Ailand is een eetcafé, informatiepunt en winkel in één. Het is gevestigd in voormalige garageboxen bij de visserijsteigers op de haven van Lauwersoog (Haven 49a). Eigenaar is het vissersechtpaar Jan en Barbara Geertsema. Doel van 't Ailand is mensen laten genieten van verse vis uit de regio en daarbij tegelijkertijd informatie over Waddenzee, Noordzee, de visserij en de natuur verstrekken.De staandwantvisserij van de Geertsema's is Waddengoud gecertificeerd als duurzaam en landelijk erkend streekproduct. In proeflokaal 't Ailand worden Waddengoud vis en verse vis van Noordzeevissers geserveerd. Daarnaast wordt er gewerkt met o.a. spelt van familie Havenga uit Kloosterburen en zijn de frites gemaakt van biologische aardappelen van Erwin Westers uit Hornhuizen. Het proeflokaal is aangesloten bij Goede Vissers en het Slow Fish netwerk van de internationale Slow food organisatie voor lekker, puur en eerlijk eten.
Herberg de Waard
Herberg de Waard van Ternaard is een intiem hotel en restaurant aan het dorpsplein van Ternaard in het noordoostelijk deel van Fryslân. Het karakteristieke pand, een herberg uit 1860, werd enkele jaren geleden door de interieurmakers van Pilat & Pilat omgetoverd tot een verrassend ontmoetingspunt.De keuken maakt zoveel mogelijk gebruik van specifieke producten uit de regio. Er wordt seizoensgebonden gekookt en de ingrediënten worden dagelijks vers ingekocht of geleverd. Zo komen de vleeswaren van de ambachtelijke slager uit Ternaard (verkozen tot beste slagerij van Nederland in 2009) en de vis van 'De Goede Vissers' uit Den Oever. De boerenkazen komen van verschillende boerderijen uit Friesland en er worden groentes geteeld in samenwerking met de land- en tuinbouw opleiding van het Nordwin College.