Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Peru verwacht grote mango-oogst in 2024-25

De export van mango's is een belangrijke pijler van de Peruaanse agrarische economie. Peru is bovendien een van de grootste exporteurs van mango's ter wereld. Iván Vilchez Peralta, voorzitter van Apem, de Peruaanse vereniging van mangotelers en -exporteurs, bespreekt de kansen en de uitdagingen voor de sector.

Op de wereldwijde mangomarkt groeit de vraag naar biologisch en duurzaam geteeld fruit. Iván wijst erop dat met name Europese consumenten zich steeds meer zorgen maken over de duurzaamheid en traceerbaarheid van de producten die ze consumeren. Dit heeft de Peruaanse telers ertoe aangezet om certificeringen te verkrijgen die garanderen dat aan de normen van duurzame teelt wordt voldaan.

Daarnaast biedt de trend naar ready-to-eat fruit nieuwe mogelijkheden voor de sector met versgesneden producten. Met dit segment kan de export worden gediversifieerd en waarde worden toegevoegd aan de producten.

In 2024-2025 wordt een grotere oogst verwacht dan in 2023-2024, toen de teelt te kampen had met ongunstige weersomstandigheden, wat resulteerde in een export van ongeveer 80 miljoen kilo, 70% minder dan in 2022-2023. Een precieze oogstraming kan evenwel nog niet worden gegeven. Die zal nog afhangen van de weersomstandigheden en de vruchtzetting.

Ongeveer 90% van de mango's die Peru exporteert, gaat naar de Verenigde Staten en Europa. Nieuwe markten worden evenwel verkend: "Wanneer de nieuwe haven van Chancay operationeel is, zullen we kortere transittijden hebben naar Azië."

De Europese markt loopt het risico verzadigd te raken door de grote volumes uit Peru, Brazilië en Ecuador. Het kan voor een neerwaartse druk op de prijzen zorgen. "Maar als we met de juiste kwaliteit aankomen, zullen we ook de juiste prijs krijgen en in staat zijn onze activiteit winstgevend te houden", zegt Iván.

De Peruaanse telers implementeren strategieën om de oogst te spreiden zodat de prijzen minder aan schommelingen onderhevig zijn. Er wordt gekeken naar alternatieven, zoals het gebruik van IQF (diepgevroren producten) om de volumes tijdens de pieken van het seizoen beter te beheren. Iván benadrukt ook het belang van een gecoördineerde aanpak op fytosanitair vlak.

Aangezien de oogst groter wordt dan in voorgaande jaren en ook de internationale concurrentie toeneemt, zal er een sterke focus op kwaliteit moeten liggen en zal gezocht moeten worden naar nieuwe markten ten behoeve van de risicospreiding.

Apem houdt op 7 en 8 november 2024 in Piura het XXIII Internationale Peruaanse Mangocongres, waarbij volop aandacht zal worden geschonken aan innovatie en duurzaamheid in de teelt. En volgende maand, op 23 september, vindt in Tambogrande het Mangofest plaats, waar ruim 300 telers hun voordeel zullen doen met gespecialiseerde lezingen.

Voor meer informatie:
Carlos Ivan Vilchez Peralta
Apem
Tel: +51 991 711 971 (Peru)
Tel: +51 977 609 604
[email protected]
www.peruvianmango.org

Gerelateerde artikelen → Zie meer