In de afgelopen jaren is er een groeiende interesse ontstaan in de frambozenteelt in het Goygol District in het westen van Azerbeidzjan. Deze economisch lucratieve bes wordt voornamelijk geteeld door bewoners van de dorpjes in de uitlopers van de bergen.
Verschillende particuliere frambozentelers zijn opgekomen in het gebied, waaronder Frozenik LLC, actief in het dorp Samedli. In 2023 heeft dit bedrijf een uitgebreide frambozenboomgaard aangelegd die zich uitstrekt over 11 hectare. Om een constante irrigatie te waarborgen, heeft het bedrijf een sub-artesische put geïnstalleerd, een vijver aangelegd en een druppelirrigatiesysteem opgezet om waterverlies te minimaliseren.
Op dit moment teelt men daar verschillende rassen zoals Polka, Polana en lokale frambozen. Vanwege de hoge opbrengst heeft Polka de voorkeur. Jaarlijks wordt een gemiddelde opbrengst van 8 tot 10 ton frambozen per hectare verwacht.
In eerste instantie zullen de geoogste frambozen landelijk worden gedistribueerd, met plannen voor export.
Bron: abc.az