Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
José López van Grupo Lomar (Spanje)

"In plaats van knoflook te exporteren, importeren we het nu"

De markt voor Spaanse uien en knoflook blijft stabiel, maar het aanbod is allerminst ruim. De prijzen blijven hoog voor beide producten en grote kalibers zijn dit seizoen schaars.

"De teelt van Spring knoflook verliep erg goed in Spanje, maar net na de oogst dook er een probleem op: de knoflook op het veld kon niet goed drogen door de regen in de maand juni. En van de paarse knoflook, die iets later werd geoogst, was de maatvoering niet goed", vertelt José López de la Fuente, CEO van Grupo Lomar, een groothandelaar in uien en knoflook met meer dan 50 jaar ervaring, gevestigd in Zarza de Tajo, een gemeente in de provincie Cuenca.

Er is weinig vraag op de Spaanse markt vanwege de hoge verkoopprijzen. Het aanbod is immers beperkt. "De verkoop loopt moeilijk. De supermarktketens vinden het lastig om zich aan te passen aan de productprijzen. Die zijn niet alleen hoog door het lage aanbod, maar ook vanwege de gestegen kosten in de afgelopen twee jaar", legt José López uit.

Gezien de kleinere oogst in Spanje, wordt er overgeschakeld op import. "Dit is niet nieuw, import is normaal in tijden van beperkte eigen opbrengst. Het nationale product en import hebben allebei hun plaats op de markt. Dat zorgt niet voor problemen. Normaal gezien exporteert Spanje knoflook in deze tijd van het jaar, maar vanwege het tekort importeren we nu", zegt hij.

"Op de uienmarkt zijn de prijzen stabiel, maar er is een tekort aan de middelgrote en grote maten. Ook dat probleem wordt opgelost met import", voegt hij eraan toe.

Grupo Lomar teelt en verkoopt ongeveer 55 miljoen kilo uien en 3,5 miljoen kilo knoflook per jaar. De groeicijfers voor de komende 3 jaar worden geraamd op 20%. Volgend seizoen staat ongeveer 800 hectare teelt op de planning in Andalusië, Castilla-La Mancha, Madrid en Castilla y León.

Het bedrijf heeft ook een nieuw pakstation in Zarza de Tajo (Cuenca), dat 19.000 vierkante meter beslaat en de capaciteit heeft om dagelijks 400 ton uien en knoflook te verwerken.

Met het oog op modernisering heeft Grupo Lomar een tweede verwerkingslijn toegevoegd met de nieuwste technologie, waaronder robotisering van de uiensortering, twee machines voor het verpakken met cellulose en katoenen netjes en twee palletiseermachines. Ook de koelcapaciteit is verdubbeld tot 6.500 ton.

"Sinds de opening van het nieuwe pakstation is onze productie al met 15% gestegen", zegt José López. "Dit percentage zal geleidelijk toenemen afhankelijk van de marktvraag en de geleidelijke ingebruikname van de nieuwe machines. De automatisering zorgt ook voor een betere ergonomie, vooral in de verpakkingslijnen en het palletiseerproces. De taken zijn eenvoudiger en de productiviteit is groter", legt hij uit.

Grupo Lomar levert aan de groothandelsmarkten in Madrid, Barcelona en Sevilla, grote distributeurs en supermarktketens zoals Alcampo, Carrefour, El Corte Inglés, Dia of Makro. Een kwart van de omzet wordt bovendien in het buitenland gerealiseerd.

Voor meer informatie:
José López de la Fuente
Grupo Lomar
CUV-3034
16470 Zarza de Tajo (Cuenca) - Spanje
Tel: +34 918 93 72 21
jose@grupolomar.es
www.grupolomar.es