Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Orange X-Press

Nieuwe compacte Duitse sinaasappelpers

Orange X-Press, een dochteronderneming van Llombart Handels- und Treuhandgesellschaft, produceert sinds 1998 sapmachines en kan zich verheugen op een gestage groei. "De verkoop is dit jaar gestegen, mede dankzij strategische partnerschappen. Dit is ook te danken aan het feit dat we samenwerken met Hepro, dat goede contacten onderhoudt met retailers. We zijn deze samenwerking aangegaan omdat onze machine heel goed past bij het hele productassortiment van Hepro, dat nog een sinaasappelpers miste," zegt accountmanager Stephan Große-Rohde. Productingenieur Raphael Llombart kwam in 2020 bij het familiebedrijf na zijn studie Werktuigbouwkunde.

Stephan Große-Rohde en Raphael Llombart, nog op de oude locatie in Herbolzheim. Eind oktober verhuist de productie van Orange-X-Press naar een productie- en serviceruimte van 220 vierkante meter.

Continue groei van 20 procent per jaar
"We begonnen in Duitsland, wat ons hielp ons thuisvoordeel te benutten, vooral met betrekking tot productie en dergelijke. Inmiddels zijn we ook aanwezig in Tsjechië, waar we worden vertegenwoordigd door een grote winkelketen die ook in Duitsland opereert. Bovendien zijn we in gesprek met een Franse winkelketen en een andere groep in Tsjechië," onthult Große-Rohde. "De afgelopen jaren hebben we een gestage groei van 20 procent per jaar doorgemaakt. De recente crises hebben echter een impact gehad op onze winst. Met name de onderbroken toeleveringsketen heeft het ons moeilijk gemaakt vanwege het tekort aan elektronische componenten, grondstoffen en reserveonderdelen."

Hoewel productie in Duitsland voordelen heeft, vooral wat betreft afstand en kwaliteit, zijn de productiekosten gestegen tot meer dan 20 procent. "De focus op de regio maakt echter ook deel uit van onze bedrijfsfilosofie. Door de korte afstanden kunnen we immers veel sneller reageren en de hoogste kwaliteitsnormen garanderen. Dat is een van onze topprioriteiten."

Presentatie van de nieuwe machine
Momenteel sleutelt het bedrijf aan wat aangepaste aandrijvingen en aan een kleinere machine. "We zitten nu in de laatste fase en zullen binnenkort een prototype presenteren dat ook in het veld getest kan worden. In de toekomst zal de machine nog maar de helft van de ruimte in beslag nemen. De afmetingen van de huidige machine corresponderen met de hoge verwerkingscapaciteit. Kleinere bedrijven, zoals cafés, bars en bakkerijen met een kleinere verwerkingscapaciteit, hebben natuurlijk minder ruimte beschikbaar. Maar aangezien to-go producten steeds populairder worden, willen we ook deze markt betreden," legt Llombart uit.

"Het reinigen van de machine kan in tien minuten gedaan worden. De machine werkt via een klemsysteem en wordt op zijn plaats gehouden door draadveren. Alle afzonderlijke onderdelen in de machine kunnen worden gewassen in industriële vaatwasmachines, terwijl de machine zelf gewoon kan worden uitgeveegd en afgespoeld," zegt Llombart. "In principe zijn er twee varianten: De ene machine is ontworpen voor zelfbediening, zodat mensen hun eigen flessen kunnen vullen, terwijl de andere standaardmachine er een vooraf bepaald aantal sinaasappels doorheen laat lopen. De afvoer is instelbaar op basis van de grootte van elke container."

Dagelijkse productie van 130 tot 140 liter sap
"Omdat we alleen met roestvrij staal en hoogwaardige grondstoffen werken, zijn de prijzen navenant hoog", zegt Große-Rohde. "Dit maakte ons tot nu toe nogal onaantrekkelijk voor kleinere bedrijven zoals bakkerijen en restaurants. Met de kleinere machine bieden we daarom een oplossing die op dit klantensegment is gericht," legt Große-Rohde uit.

"Een van onze klanten is een groot pretpark in de buurt, waar een van onze machines al drie tot vier jaar in bedrijf is. Natuurlijk moeten door slijtage soms onderdelen worden vervangen, zoals reinigingsborstels en fruitduwers. Voor de rest is de machine robuust. De klant heeft altijd tussen de 130 en 140 liter sinaasappelsap per dag kunnen produceren. Dat geeft aan dat onze machines robuust en duurzaam zijn. De klant vertelde ons dat machines die hij eerder gebruikte, al snel niet meer functioneerden."

Machine al twaalf jaar in bedrijf
"Met de juiste zorg en het juiste onderhoud gaan onze machines meer dan vijf jaar mee," voegt Llombart toe. "Onlangs heb ik persoonlijk een machine onderhouden die op dat moment al meer dan twaalf jaar in bedrijf was. We hebben een ruwe schatting gemaakt van het aantal sinaasappels dat door de machine geperst moet zijn en kwamen uit op 50 vrachtwagenladingen. Vooral op het gebied van duurzaamheid is onze machine een interessant product. Natuurlijk is het een product met veel metaal, wat ook energie kost. Maar het gaat erg lang mee. Machines van concurrenten, die een even hoge metaaldichtheid hebben, gaan misschien niet zo lang mee." Machines die aan de foodretail worden verkocht, hebben ook een hoge bezettingsgraad en zijn soms al minstens tien jaar in gebruik.

De machine kan onder andere worden aangevuld met een flessenhouder, maar ook met een houder aan de uitgang waarin de flessen kunnen worden opgehangen (zie rechts). "We hebben een persprincipe ontwikkeld waarbij de schillen niet mee geperst worden. Dit betekent dat niet alleen biologische sinaasappels maar ook conventionele producten kunnen worden gebruikt, wat een groot deel van het jaarrond aanbod is. Dit geeft ons ook een groot verkoopvoordeel. De flessenhouder kan worden bevestigd zonder veel ruimte in beslag te nemen.

Nieuw is het anti-fruitvliegsysteem dat we in samenwerking met Hepro hebben ontwikkeld. Er vindt luchtcirculatie plaats in de machine, waardoor fruitvliegjes niet in de persbehuizing kunnen komen," zegt Große-Rohde.

Voor meer informatie:
Stephan Große-Rohde und Raphael Llombart
Orange-X-PRESS Handels- und Vertriebsgesellschaft mbH
Industriehof 4
77933 Lahr, Duitsland
Tel.: +49 (0) 7821 / 9397608
info@orange-x-press.de
www.orange-x-press.de