Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Kwaliteit, consistentie en kwantiteit van Poolse appelen"

Hoewel het appelaanbod in Polen naar verwachting lager zal zijn, is Dominik Woźniak, Trade CEO voor de Poolse appelexporteur Rajpol, tevreden met de kwaliteit van de oogst van dit jaar: "In Polen lijkt de totale appeloogst ongeveer 11% lager te zijn in vergelijking met het vorige seizoen. De meest populaire rassen voor export lijken zich op een vergelijkbaar niveau te bevinden. Wat onze eigen boomgaarden betreft, zijn we blij met de oogst die Rajpol zal kunnen exporteren, want de kwaliteit van deze appelen ziet er veelbelovend uit."

Uitdagingen met de arbeid zijn er nog steeds, maar Woźniak verwacht dat dit niet eenvoudig binnen een seizoen is op te lossen en oplossingen vereist met een visie op de langere termijn. "Niet alles loopt gesmeerd, want een gebrek aan beschikbare arbeidskrachten lijkt dit seizoen de grootste uitdaging te zijn. Dit zal niet beperkt blijven tot dit jaar, deze uitdaging zal ook de komende jaren aanwezig zijn. Dit betekent dat we een blijvende oplossing nodig hebben, zoals automatisering van de verschillende processen."

Rajpol hoopt zijn marktaandeel in Europa te vergroten en tegelijkertijd een paar nieuwe markten in Azië aan te boren. Woźniak: "Voor ons bij Rajpol zal er een focus liggen op zowel de Poolse binnenlandse markt, die enorm is, als de Europese markt. Voor die laatste markt is er speciale aandacht voor Centraal-Oost-Europa. We zullen onze appelen ook overzee exporteren, omdat we echt geloven in zowel India als Zuid-Amerika als potentiële sterke markten voor ons. Wat groei betreft, hopen we meer ladingen naar onze Europese klanten te kunnen sturen en een aantal nieuwe Aziatische markten aan te boren, zoals Thailand, Maleisië en Indonesië."

Woźniak vindt dat ze vorig jaar hebben kunnen laten zien wat ze op de Europese markt kunnen en heeft vertrouwen in groei dit jaar. "Dit jaar ziet de Europese teelt er goed uit voor ons. Door de lagere appelopbrengst in Italië en Frankrijk vorig jaar konden we bewijzen dat de vereiste kwaliteit, consistentie en kwantiteit een standaard is die Poolse appelen kunnen leveren."

Rajpol zal aanwezig zijn tijdens Fruit Attraction in Madrid. Je kunt hun stand vinden in Hal 8, stand 8C18.

Voor meer informatie:
Aleksandra Ośko-Woźniak
Rajpol Sp. Z o.o.
+48 48 661 15 83
aleksandra.osko-wozniak@rajpol.com.pl
www.rajpol.com.pl