Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Canarische Eilanden: retailprijs aardappelen daalt 40% nu import VK weer is toegestaan

De aankondiging van het einde van beperkingen op de import van aardappelen uit het Verenigd Koninkrijk heeft al een positieve invloed gehad op de aardappelprijzen op de Canarische Eilanden. De Vereniging van Supermarkten van de Canarische Eilanden (Asuican) meldde dat gedurende de periode van het verbod op de import van Britse aardappelen, de gemiddelde prijs van aardappelen was gestegen tot €2,60 per kilo, terwijl lokaal geteelde aardappelen in sommige supermarkten zelfs tot €5 per kilo waren gestegen.

Asuican zegt nu dat de prijzen zijn gedaald tot ongeveer €1,60 per kilo, wat een daling is van bijna 40% is in vergelijking met de gemiddelde prijs tijdens de importbeperkingen en een aanzienlijke daling van 68% ten opzichte van hun hoogtepunt. Het opheffen van het importverbod volgde op een uitgebreid proces met tal van ontmoetingen tussen het Spaanse ministerie van Landbouw en zijn Britse tegenhanger.

Bron: canarianweekly.com

Publicatiedatum: