Met bijna 40 hectare kool is Bernardi, een teeltbedrijf in het Italiaanse Rimini, een zeer respectabele speler, ook in deze periode van het jaar. "Maandag 18 september starten we officieel met de verkoop van bloemkool. Later zullen we ook savooikool en witte kool hebben", vertelt manager Christopher Bernardi.
Christopher Bernardi
De bloemkool wordt verpakt met zes stuks in een krat, of in plastic folie met een etiket. Er zijn ook bakjes met bloemkoolroosjes. "Het is nog maar de beginfase van de oogst. Tegen het einde van de maand komen we op kruissnelheid. Onze belangrijkste klanten zijn de supermarktketens", vervolgt Bernardi.
Het product is residuvrij en wordt verkocht onder het merk La Bella Stagione. "Naast zero residu hebben we ook producten die geteeld worden met geïntegreerde gewasbeschermingsstrategieën, waarvoor we nog steeds 70% minder residuen garanderen vergeleken met de maximaal toegestane limiet. "Onze referentiemarkt voor de retail is Italië, maar sinds enkele maanden kijken we ook met meer belangstelling naar het buitenland. Voorlopig zijn Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland de belangrijkste bestemmingen en we benaderen ze met een bepaalde strategie. Mede dankzij het zero residu product denken we de aandacht te kunnen trekken van een steeds groter aantal kopers uit heel Europa."
"We willen echter ook serieus overwegen om nieuwe kanalen te verkennen, zoals de foodservice. Het is een sector die vooral de laatste jaren steeds meer de voorkeur geeft aan partnerschappen op basis van de kwaliteit van de bevoorrading, waarbij kwaliteit niet alleen betrekking heeft op een mooi en lekker product, maar vooral op een gezond product."
Voor savooikool en witte kool zijn er nieuwigheden op komst: "We zullen product voorstellen dat in tweeën is gesneden, in plastic gewikkeld. Dat kan op gewicht of per stuk worden verkocht", legt Bernardi uit. Vanuit het concept van een korte toeleveringsketen slaagt het bedrijf uit Rimini er altijd in om een ultravers product op de markt te brengen."
De teeltlocatie grenst aan het pakstation, waardoor er maximaal 24 tot 48 uur verstrijkt tussen het moment van de oogst en de verkoop in de winkel.
Voor meer informatie:
Bernardi srl
Via San Martino
in Riparotta 5T
47922 Rimini (Italië)
Tel: +39 (0)541 740436
s.bernardi@ortofruttabernardi.it
www.ortofruttabernardi.it