Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Kleinere export zoete aardappelen uit North Carolina

De export van zoete aardappelen uit North Carolina zou er dit jaar heel anders uit kunnen zien. "In eigen land zal de vraag goed zijn, maar voor de export denk ik dat er niet zoveel zal zijn als in voorgaande jaren, vanwege de vraag in eigen land," zegt Kristi Hocutt van Triple J Produce.

Rapporten geven aan dat er in 2022 tussen de 85.000 en 88.000 hectare zoete aardappelen werden geteeld in North Carolina, maar volgens Hocutt gaan de huidige prognoses uit van 66.000 hectare. "Naar mijn mening heeft het te maken met de kosten", zegt Hocutt. "Arbeid is op dit moment extreem duur. Ten tweede: als je een groot areaaljaar hebt en de teler verdient niet genoeg met zijn oogst, dan kan hij niet genoeg zaad krijgen om meer te telen. Dat is wat er nu gebeurt. Ook weten veel mensen niet hoe ze zoete aardappelen op de markt moeten brengen, zodat ze ze te goedkoop verkopen."

Oogst 2023
Op dit moment is de nieuwe aanvoer krap. "We proberen de oogst op gang te krijgen, wat erg moeilijk is. We hebben geen regen gehad en het gewas wordt niet groot genoeg. Wat we tot nu toe geoogst hebben, is gewoon minder. Dus de situatie is krap," zegt Hocutt. Sommige telers die vroeg konden planten, zijn nu aan het oogsten. "We zouden kunnen oogsten als ze de juiste grootte hadden. Op dit moment ligt alles op schema, maar dat kan binnen een week of twee veranderen."

Wat de prijzen betreft, hoopt Hocutt dat de prijzen dit seizoen hoger zullen liggen dan vorig seizoen.

Voor meer informatie:
Kristi Hocutt
Triple J Produce
Tel.: +1 252 289 8326
kristi@triplejproduce.com
www.triplejproduce.com