U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Aardappelprijzen in Oekraïne dalen snel

Sinds het begin van de week zijn de aardappelprijzen in Oekraïne aanzienlijk gedaald. De belangrijkste reden voor de negatieve trends op de aardappelmarkt was het begin van de oogst in de belangrijkste teeltregio's en, als gevolg daarvan, een toename van het aardappelaanbod.

Volgens de dagelijkse prijs- en marktmonitoring van EastFruit schommelen de groothandelsprijzen voor aardappelen vandaag al tussen 6-9 UAH/kg (€ 0,14-0,23/kg), wat gemiddeld 17% minder is dan aan het einde van de vorige werkweek. Bovendien zeggen telers dat kopers veeleisender zijn geworden over de kwaliteit van de aardappelen. Was het in 2022 mogelijk om zelfs kleine aardappelen zonder veel moeite te verkopen, nu is er weinig vraag naar. Alleen grote partijen van de middelgrote aardappelen worden relatief goed verkocht.

Opmerkelijk is dat op dit moment de aardappelprijzen op de Oekraïense markt al gemiddeld 10% lager liggen dan in dezelfde periode vorig jaar. Handelaren blijven vrij pessimistisch over de prijsvooruitzichten. Volgens hen is het, gezien de vrij grote volumes aardappelen op de markt, onmogelijk om te verwachten dat de prijzen in de nabije toekomst zullen stijgen.

Voor meer informatie: east-fruit.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer