Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Moeilijke start Egyptische granaatappelen

Net als veel andere gewassen in andere delen van de wereld heeft de granaatappelsector in Egypte dit jaar te lijden onder de gevolgen van de voortdurend stijgende temperaturen en hittegolven. Mina Antony, CEO van E2M, meldt een moeilijke start van het seizoen.

Het granaatappelseizoen in Egypte hapert bij de eerste aanzet. Mina legt uit: "Het areaal granaatappel is niet veranderd ten opzichte van vorig seizoen in Egypte, maar de opbrengsten zijn gedaald door ongunstige weersomstandigheden. We hebben hittegolven meegemaakt en de temperaturen bereikten extreme niveaus. Naast de lagere volumes is het aan het begin van het seizoen moeilijk om een goede kwaliteit te krijgen.

"Alleen variëteit 116 is nu beschikbaar en we richten ons sowieso niet op deze variëteit. We wachten daarom op de oogst van het ras Wonderful, tegen het einde van september, voor een effectieve start van het seizoen met betere volumes en kwaliteit," voegt de teler toe.

De vraag naar Egyptische granaatappels is niettemin sterk, maar Mina blijft voorzichtig: "Voor de weinige containers die sinds het begin van dit seizoen zijn geladen, zien we een sterke vraag vanuit Europa, Hongkong, Singapore, Rusland en Indonesië. Het is echter nog vroeg om een beoordeling van het seizoen te maken, omdat er nog maar een kleine hoeveelheid is geladen."

De prijzen zijn volgens de teler relatief stabiel gebleven, met lichte stijgingen om gelijke tred te houden met de inflatie.

Voor meer informatie:
Mina Antony
E2M
Tel: +201271227787
[email protected]
www.e2m-eg.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer