Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Ondanks klimaatuitdagingen en stijgende kosten

Egyptisch aardbeienareaal blijft stabiel

De Egyptische aardbeientelers maken zich op voor het komende seizoen. Ze zijn vol goede moed en hopen de sector nieuw leven in te blazen na een moeilijk seizoen.

"We blijven weerstand bieden aan de klimaatuitdagingen en de stijgende teeltkosten", zegt aardbeienteler Elsayed Elgohary. "De temperaturen zijn hoog en we hadden een erg hete julimaand, die 25% van de planten voor komend seizoen heeft vernietigd. Stijgende teeltkosten, die dit jaar oplopen tot € 2.800 per hectare, hebben ook veel investeerders afgeschrikt. Maar wij behouden hetzelfde areaal als vorig jaar, zo niet iets meer."

"Het goede nieuws dit jaar is dat de plantkwaliteit sterk is verbeterd", vult de teler aan. "De kwekerijen hebben geluisterd naar ons na de verslechtering van de plantkwaliteit vorig seizoen. We zien dit seizoen een grote verbetering en ik kan zeggen dat we dat probleem niet meer hebben."

Er zullen dit jaar niet veel andere rassen geteeld worden, hoewel het volgens Elgohary wel het begin zou kunnen zijn van enige rasseninnovatie. "Fortuna blijft op één, gevolgd door Sensation en Festival. Maar daarnaast zien we meer hectares met Valiant, Victor en Royal. We hebben deze rassen getest en ze toonden een goede ziekteresistentie."

Egyptische telers verwachten een succesvol seizoen, dat begin oktober van start gaat. De belangrijkste concurrenten in de regio hebben daarentegen te maken met moeilijke omstandigheden. "We zien dat Spaanse telers nog steeds met een arbeidscrisis te maken hebben, en met name de aardbeiensector heeft massaal personeel nodig. In Marokko stappen telers steeds meer af van aardbeien ten gunste van ander zachtfruit dat winstgevender is of het daar goed doet, zoals frambozen, blauwe bessen en bramen", zegt Elgohary.

"Al deze factoren wijzen op een gestage toename van de vraag naar Egyptische aardbeien. Hetzelfde geldt voor diepgevroren aardbeien, waarvan we verwachten dat Egypte ook dit seizoen 's werelds grootste leverancier blijft", besluit Elgohary.

Voor meer informatie:
Elsayed Elgohary
Marvel Farm
Tel: +20 1002496633 (Egypte)
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer