Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Eurofruits Import Export (Spanje)

"Stijgende vraag naar watermeloen in Duitsland en Frankrijk ondanks hoge prijzen"

Meloen en watermeloen, het fruit bij uitstek dat verfrissing biedt tijdens warme zomers, zijn schaars in deze weken, terwijl Zuid-Europa puft onder eerst Cerberus en nu Charon, twee opeenvolgende hittegolven die recordtemperaturen laten optekenen in verschillende delen van het Europese continent.

"We hebben het moeilijk om meloenen te vinden omdat Murcia problemen heeft gehad met regen en hagel. Het ziet er zelfs naar uit dat de aanvoer pas begin augustus, wanneer Castilla-La Mancha op de markt komt, weer normaal zal worden", aldus de verkoopafdeling van het Spaanse Eurofruits Import Export.

"Op dit moment is het lastig om Galia of Cantaloupe meloenen te vinden, vooral vanwege een probleem met de maatvoering. Er is bijna geen fruit met commerciële maten beschikbaar. Hierdoor zijn de prijzen nu erg hoog voor alle soorten meloen. Groene meloen kost nu al meer dan € 1,50 per kilo."

"Ook van watermeloen is er op dit moment weinig beschikbaar. Almería eindigde maanden geleden, het seizoen in Sevilla is bijna afgelopen en in Murcia heeft watermeloen dezelfde problemen gehad als meloen. We vinden wat product in de Valenciaanse Gemeenschap, maar de prijzen zijn vrij hoog." De prijzen op de veilingen waar nog product beschikbaar is en de telersprijzen die wekelijks worden gedeeld door het Valenciaanse ministerie van Landbouw duiden op waarden die dicht bij € 1 per kilo liggen en die, voor pitloos fruit, nog veel hoger zijn.

"Toch zien we dat klanten in de markten waarop we ons richten, Duitsland en Frankrijk, om product blijven vragen en ondanks deze hoge prijzen is de vraag toegenomen", leggen ze uit bij het bedrijf. "Om hen te bevoorraden importeren we ook meloenen en watermeloenen uit Marokko. Het is altijd ons doel om de teler te verdedigen met de best mogelijke prijzen en tegelijkertijd aan de vraag van onze klanten te voldoen, zodat de toeleveringsketen niet wordt verbroken", merken ze op.

"Naast watermeloen en meloen werken we momenteel met steenfruit uit Spanje. Weliswaar zien we bij nectarine en perzik wat problemen met de maten, maar gelukkig is dat niet het geval bij pruim, die we momenteel vanuit Extremadura en Aragón naar de Europese markt exporteren."

Voor meer informatie:
Eurofruits Import Export S.L.
Tel: +34 964 68 05 19 (Spanje)
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer