OP Zuccarella, een coöperatie die gespecialiseerd is in de teelt en afzet van aardbeien en citrus, heeft een nieuw merk gelanceerd om een breed assortiment aan sinaasappelen uit Basilicata, het op drie na grootste Italiaanse citrusteeltgebied, na Sicilië, Calabrië en Apulië, op de markt te brengen.

"Lucano, de naam van ons nieuwe merk, is eigenlijk het woord dat een inwoner van Basilicata aanduidt, wat duidelijk aangeeft wat de herkomst is van de sinaasappelen, een van de meest geteelde gewassen in onze regio", zegt Luca Zuccarella, commercieel manager van de coöperatie. "Het is de bedoeling om toegevoegde waarde te creëren voor zowel onze eigen sinaasappelboomgaarden als die van de bij ons aangesloten telers. In totaal gaat het om zo’n 200 hectare."

Onder het merk Lucano zullen verschillende vroege, middellate en late sinaasappelrassen die met milieuvriendelijke technieken worden geteeld, op de markt worden gebracht. "De uitstekende verhouding tussen zuren en suikers, het sappige vruchtvlees en de geeloranje kleur zijn de belangrijkste kenmerken van de sinaasappelen. Het nieuwe merk herbergt verschillende rassen: Fukumoto (oogst van 1 tot 20 oktober met een opbrengst van 500 ton), VCR (van 20 oktober tot 30 november – 1.200 ton), Newhall (van 30 oktober tot 20 januari – 1.500 ton), Lane Late (van 20 januari tot 15 maart – 800 ton) en Navel Powel (van 20 februari tot eind april – 700 ton)", vervolgt Zuccarella.
De coöperatie is aanwezig op de Italiaanse en Europese markt. Meer dan 60% van de klanten zijn binnen- en buitenlandse supermarktketens, voornamelijk in Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
"Dankzij ons commerciële potentieel denk ik niet dat we veel moeite zullen hebben om dit nieuwe merk bekend te maken bij kopers. We zijn van plan om de eerste pallets onder Lucano in de eerste tien dagen van oktober te verzenden, maar alles zal een beetje afhangen van het weer", vervolgt de manager.
De verpakking zal ook een belangrijke rol spelen bij de merkloyaliteit, aangezien de gebruikte materialen niet alleen het product zelf in de verf zetten, maar ook een zo klein mogelijke impact hebben op het milieu.
"Naast de recyclebare kartonnen verpakkingen van 10 kg voor de grote kalibers, zullen de kleinere maten in netten van 1 tot 3,5 kilo beschikbaar zijn. Het is een manier om in te spelen op de behoeften van de verschillende markten en de verschillende consumptiegewoonten."
Zuccarella vertelt dat het merk Lucano nu wacht op registratie en dat er volgend citrusseizoen nog een ander merk zal worden gelanceerd, dit keer voor de clementines.
Voor meer informatie:
OP Zuccarella Soc. Coop. Agr.
Via Parisi, 16
Scanzano Jonico (MT) - Italië
Tel: +39 (0)835 418009
[email protected]
facebook/opzuccarella
opzuccarella.it
instagram/op_zuccarella