U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Zimbabwaanse blauwe bessentelers breiden fors uit

Naar verluidt gaan Zimbabwaanse telers € 127 miljoen investeren in de ontwikkeling van 4.000 hectare blauwe bessen. Dit betekent een uitbreiding van de teelt van een gewas dat vorig jaar de sterkste groei in de lokale tuinbouw liet zien. De Horticulture Development Council (HDC), die telers vertegenwoordigt, heeft het Zimbabwe Investment Development Agency (ZIDA) benaderd met een plan om de teelt van blauwe bessen, maar ook citrus, koffie en bloemen uit te breiden.

Zimbabwe verwachtte dit jaar 69% meer blauwe bessen te oogsten, volgens een oogstbeoordelingsrapport voor 2022-2023 dat in april werd uitgebracht door het ministerie van Landbouw. Dit was de grootste groei van de tuinbouwgewassen in het rapport, gevolgd door pecannoten (43%) en appelen (29%).

Bron: thezimbabwemail.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer