Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

AI-onderzoek in het voordeel van bananensector Costa Rica

Professor David Elizondo van De Montfort University Leicester gebruikt onderzoek met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) om de teelt van bananen in Costa Rica te stimuleren, waardoor producenten verspild fruit kunnen besparen. Professor Elizondo, hoogleraar Intelligente Transportsystemen aan DMU's faculteit Computertechnologie, heeft een concept ontwikkeld dat gebruik maakt van AI om snijmethoden te leveren om fruitverspilling door producenten in de bananensector te verminderen.

Professor Elizondo en zijn De Montfort Interdisciplinary Group in Intelligent TranSport (DIGITS)-team hebben de OPTIcut-technologie ontwikkeld, waarvan hij hoopt dat deze binnenkort commercieel kan worden toegepast om bananentelers in Zuid-Amerika en elders te helpen enorme besparingen te realiseren.

"Tot nu toe hebben proeven met OPTIcut in het veld in Midden-Amerika een vermindering van afval tussen 5% en 10% laten zien", aldus professor Elizondo.

Bron: dmu.ac.uk

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer