Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

9 mei presentatie van Studie over Milieu-impact avocado’s in Mexico

Mexico is ‘s werelds grootste avocadoproducent en -exporteur. De avocadoproductie en -export vanuit Mexico is de laatste jaren flink gegroeid. Hoewel het overgrote deel van Mexico’s avocado-export op de VS is gericht, wordt Mexico’s marktaandeel ook in de Europese avocadomarkt steeds groter: in 2021 was Mexico even Europa’s op twee na belangrijkste avocadoleverancier (na Peru en Colombia). Maar wat is het milieu-impact van Mexico’s avocado boom en de groeiende handel met Europa?

De bevindingen van een nieuwe studie, uitgevoerd in opdracht van de Nederlandse Ambassade in Mexico, naar dit milieu-impact zullen worden gepresenteerd in een online sessie op 9 mei  van16:00 tot 18:00 uur (CET) / 8:00 tot 10:00 uur (Mexico-City/Guadalajara). De focus van de studie is Jalisco, de Mexicaanse deelstaat waar het merendeel van de naar Europa geëxporteerde avocado’s wordt geteeld.

In de sessie zal ook een aantal duurzaamheidsinitiatieven in Jalisco’s avocado-sector worden gepresenteerd aan Nederlandse avocado-importeurs en andere belangstellenden door het Ministerie van Milieu, avocado-exporteursvereniging APEAJAL en Rainforest Alliance.

Men kunt zich hier registeren. De studie kan hier worden gedownload.

Bron: Ministerie van Buitenlandse Zaken

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer