Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Polen kan koploper worden in clubrassen"

"De appelhandel tussen Polen en Egypte is nogal onbetrouwbaar, dus kun je beter focussen op de klanten met wie je een goede relatie hebt", zegt Mohamed Marawan, eigenaar van Sarafruit.

"Er zijn altijd uitdagingen in deze sector, maar we exporteren nog steeds appelen naar Egypte, vooral naar onze klanten met wie we al langer samenwerken. Helaas moesten we enkele andere klanten links laten liggen, ofwel omdat ze hun facturen niet betaalden of omdat de Egyptische banken hun transacties verhinderden. Als alternatief exporteren we onze appelen ook naar India, Spanje en Italië. Maar eigenlijk kan niets de Egyptische markt vervangen, zeker als je kijkt naar de hoeveelheden appelen die we vroeger wekelijks naar Egypte verscheepten."

Na al die tijd weigert Marawan de Egyptische markt op te geven, omdat het steeds de bestemming is geweest van een groot deel van zijn voorraden. "Ook volgend jaar zal Egypte onze belangrijkste markt blijven. We proberen echter altijd zo open en eerlijk mogelijk te zijn over de uitdagingen. Volgend jaar hoop ik dat de problemen met de bankvoorschriften in Egypte eindelijk opgelost zijn. We zullen het zeker van de daken zullen schreeuwen zodra de handel met Egypte weer normaal wordt. Die markt is zo ontzettend belangrijk voor ons."

Clubrassen worden steeds populairder en Marawan is ervan overtuigd dat Polen koploper zou kunnen worden in clubrassen in Europa. "Binnen enkele jaren is het zover, denk ik. Als je de vergelijking maakt met ongeveer zeven jaar geleden, dan blijkt dat de Poolse appelsector zich aan een hoog tempo aan het ontwikkelen is. Ik denk dat we over een paar jaar de top van Europa zullen zijn in clubrassen. Polen zal in heel Europa concurrerend zijn. Kijk gewoon maar eens naar onze reputatie op het gebied van niet-clubrassen: ik hoor van klanten dat onze Gala de beste Gala is die je in Europa kunt vinden. We kijken al uit naar de komende jaren."

© Sarafruit

De hoge energieprijzen maakten nogal wat appeltelers zenuwachtig. Volgens Marawan begint het allemaal met investeren in de industrie-appelen, om daarna het segment van klasse I te laten groeien. "Industrie-appelen zullen altijd nodig zijn. Als zodanig zal de Poolse regering moeten investeren in verwerkingsfaciliteiten, aangezien we deze sector moeten ontwikkelen om de telers voldoende geld te garanderen. Alleen dan kan de industrie-appel helpen om de groei van klasse I waar te maken, want de teeltkosten moeten eerst worden gedekt", besluit hij. 

Voor meer informatie:
Mohamed Marawan
Sarafruit
Tel: +48 537 935 155 (Polen)
office@sarafruit.eu 
www.sarafruit.eu