U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Oekraïne: Wat is de reden voor de stijging van de appelprijzen na de feestdagen?

Volgens analisten van EastFruit zijn de verkoopprijzen van appels op de Oekraïense markt sinds het begin van het jaar gestegen. Allereerst schrijven de marktanalisten de prijsstijging toe aan een merkbare intensivering van de handel en de inkoop in het segment. Volgens de marktspelers was de vraag naar lokale appels zelfs vóór de nieuwjaarsvakantie relatief laag, maar vandaag tonen bijna alle kopers grote belangstelling voor de aankoop van appels.

Tegelijkertijd is het aanbod van appels van hoge kwaliteit op de markt vrij beperkt, wat ook bijdraagt tot een stijging van de prijzen ervan. Veel telers bieden momenteel vooral appels aan die door langdurige opslag in kwaliteit zijn achteruitgegaan. Ondertussen zijn zij van plan appels van goede kwaliteit niet eerder dan het begin van de lente te verkopen. Voorts zij erop gewezen dat als gevolg van de instabiliteit op de valutamarkt ook de prijs van ingevoerde appels aanzienlijk is gestegen, wat de prijsstijging voor appels van plaatselijke bedrijven nog versterkt.

Daardoor is de prijs van appels van goede kwaliteit in Oekraïne sinds begin januari met gemiddeld 37% gestegen. Op dit moment verzenden lokale producenten appels van 9 tot 15 UAH/kg
(€ 0,43-0,68/kg), afhankelijk van de maat en het ras, en zij merken op dat er vooral vraag is naar rode appelsoorten.

Voor meer informatie: east-fruit.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer