De Europese Unie, het secretariaat voor Midden-Amerikaanse economische integratie (SIECA) en het Centrum voor de bevordering van de invoer uit ontwikkelingslanden (CBI) werken sinds 2018 samen om de economische integratie in Midden-Amerika te versterken. Nu beginnen de resultaten zichtbaar te worden. De bedrijven AgrÃcola Antar en Panafruit hebben beide deelgenomen aan het Connecting Central America-project van CBI en hebben uitstekende resultaten geboekt.
Zo'n 60 Midden-Amerikaanse bedrijven hebben technische bijstand en training gekregen via het exportcoachingsproject van CBI. Veel van deze bedrijven hebben uitstekende resultaten geboekt. AgrÃcola Antar, een Hondurese okrateler, is een van hen. Toen het bedrijf met het CBI-project begon, was de afzet naar Europa nihil. Nu gaat maar liefst 40% van zijn okra-verkoop naar de Europese markt.
Een andere onderneming die tijdens het project grote resultaten heeft geboekt, is Panafruit. Panafruit is een familiebedrijf uit Panama, opgericht in 2001. Het bedrijf legt zich toe op de productie en export van papaja's. Zij verzorgen het hele proces van planten en verpakken tot exporteren.
Bron: cbi.eu