"Wij waren een van de eersten in de sector die gebruik gingen maken van milieuvriendelijke verpakkingen. Dit hebben we gedaan door machines te ontwerpen die verpakkingen maken van één soort materiaal dat volledig recycleerbaar is. Daardoor wordt er minder plastic gebruikt. In 2010 hebben wij een octrooi genomen op Lion, onze zeefmachine die 100% biologische of plastic verpakkingen maakt, maar dan met 50% minder materiaal dan de verpakkingen van onze belangrijkste concurrent", zegt Fabrizio Fiumana, directeur van het Italiaanse REV.
In 2012 was het de beurt aan Tiger en vervolgens aan Puma, twee heat-sealed netwrappers die zijn ontstaan uit de behoefte om de metalen clip uit de verpakking te verwijderen. "Beide machines produceren enkelvoudige en dus 100% recycleerbare verpakkingen, waarbij zowel composteerbare materialen als recycleerbare kunststoffen worden gebruikt, maar met 50% minder materiaal. Laten we niet vergeten dat minder plastic niet alleen respect voor het milieu betekent, maar ook lagere kosten voor de verpakker."
"Zelfs onze machines met metalen clipsluiting, Vega en Spider, knipogen naar het milieu door ook te werken met organische materialen van natuurlijke en composteerbare vezels in plaats van recycleerbare kunststoffen."
Elk nieuw project is het resultaat van het luisteren naar de markt- en klantenbehoeften en REV wil hieraan voldoen met de meest duurzame en innovatieve oplossingen op de markt. Zoals Elephant, een machine voor het sluiten van kartonnen schalen met kleppen, die REV onlangs op de markt heeft gebracht. Deze zijn een groot succes dankzij haar hoge prestaties en veelzijdigheid.
"Het gaat ons niet alleen om duurzaamheid, maar ook om innovatie. De wereld van de groenten- en fruitverpakkingen is voortdurend in beweging en er worden steeds nieuwe eisen gesteld, omdat men in de retail constant op zoek is naar nieuwe, duurzamere en aantrekkelijkere verpakkingen. Dit zijn andere behoeften dan die van de verpakkers. REV creëert zijn machines met het oog op het overbruggen van deze kloven, door state-of-the-art oplossingen aan te bieden", zegt Fiumana.
"Dit is waar de automatische tapemachines Eagle en Condor op inspelen. Ze zijn ideaal voor ronde en gebundelde producten en de snelheid kan met 350% worden verhoogd in vergelijking met de tot nu toe gebruikte handmatige oplossingen. Een ander voorbeeld is de Hollywood-filmmachine, waarmee verschillende kisten tegelijk kunnen worden verwerkt, zodat de productie kan worden verdubbeld. En ten slotte onze weegmachines, die een zeer hoog rendement garanderen (+20% ten opzichte van de vorige versies) en een grotere fijngevoeligheid bij de behandeling van het product."
"REV is één van de weinige bedrijven in de sector die complete verpakkingsoplossingen kunnen aanbieden. Wat de verpakkingsbehoeften ook zijn, wij kunnen eraan voldoen, zelfs via ad hoc projecten. Wij bieden de meest milieuvriendelijke en innoverende oplossingen op de markt", besluit Fiumana.
REV zal van 15 tot 17 maart 2022 aanwezig zijn op de internationale vakbeurs Sival, in Angers Expo Congrès Parc des Expositions, hal B-A-108.
Voor meer informatie:Fabrizio Fiumana
REV Packaging Solutions srl
Via F. Parri, 745 - 47522 Cesena (FC) Italië
+39 0547 384435
info@revsrl.com
www.revsrl.com