Storm Eunice raasde afgelopen weekend door Nederland en België. Dit leverde zeer veel meldingen van schade op. Zoals hieronder te zien is, leverde de storm ook in de haven van Rotterdam de nodige hinder op. Verschillende containers waaiden door de harde rukwinden om alsof er sprake was van Domino-Day.
#Rotterdam #Heijplaat #StormEunice via #krve pic.twitter.com/tDbMbk0sAx
— Björn Plooster (@Pleaustar) February 18, 2022
Omvallende containers op de kade, da's al een hele bende, zo hebben we eind vorige week gezien tijdens bries #EUNICE in de haven van @rotterdam. Maar op zee ben je natuurlijk helemaal de sjaak, getuige deze linke toestand op een schip. Gelukkig is ie veilig binnengelopen! 🌊🌪️💚 pic.twitter.com/7FfOisRU8L
— Marcel Potters (@marcellodipotti) February 21, 2022
Belgische havens
Ook voor de Belgische havens van Zeebrugge en Antwerpen was er sprake van flink wat ongemak door storm Eunice. Zo hebben beide havens vrijdag tijdelijk de activiteiten stil moeten leggen, omdat het weer als te onveilig werd beoordeeld.
In de haven van Zeebrugge was het vanaf vrijdagmiddag niet meer mogelijk voor schepen om binnen te varen en ook vrachtwagens werden niet meer toegelaten op de kaaien. "We verwachten een korte, maar zeer krachtige piek en hopen ook snel weer te kunnen opstarten om vertragingen te beperken. We verwachten niet dat dit de komende dagen voor grote vertragingen zal zorgen en zullen alles zo snel mogelijk wegwerken", aldus woordvoerster Joke Swyngedouw vrijdag. Inmiddels is de haven weer volledig operationeel.
Ook de Antwerpse haven legde haar activiteiten vrijdagmiddag tijdelijk stil, omdat laden en lossen van containers te gevaarlijk werd. Aangezien er een aantal containers waren omgewaaid, werd er bovendien minder hoog gestapeld. "Verder waren er geen grote incidenten", vertelt het Antwerpse havenbedrijf. Tegen de avond was ook deze haven weer volledig operationeel.
Meldingen
Verzekeraar Univé schat de ontvangen schadeclaims al op 3,5 miljoen euro. Interpolis meldt dat er vanaf vrijdagmiddag 16.00 uur tot maandagochtend 11.00 uur rond de 1.100 agrarische schades, waarvan 625 in de landbouw, zijn gemeld. De meldingen komen uit het hele land en lopen nog op. In de landbouw gaat het vooral om kapot gewaaide daken, schade aan lichtkoepels en mestsilo’s en schade door losgeslagen puien.
Veel schade, maar gelukkig geen gewonden zegt boerin Agnes Lensing Nu online https://t.co/zrDjIEscOU pic.twitter.com/fBjpZDoJvT
— Persbureau Drenthe ( Gecertificeerd drone piloot) (@PBDrenthe) February 19, 2022
Zo was onder meer het dak van de boerderij van Boer zoekt Vrouw-deelneemster Agnes Lensing ingestort. Verder doet de schade bij een Jan Linders-filiaal in Maastricht en een ingestorte boerderij in Hornhuizen vermoeden dat er inderdaad nog vele meldingen van de ravage binnen zullen komen bij verschillende verzekeraars.
Onze collega's van Groentennieuws.nl maakten ook een update van de opgelopen stormschade voor de kassen. Klik hier voor het volledige artikel hierover