In 2021 bereikte de consumptie van bananen in Albanië een recordniveau. Uit gegevens van de douane blijkt dat in totaal bananen ter waarde van 3 miljard ALL (ca. 25 miljoen euro) werden ingevoerd. In vergelijking met het voorgaande jaar is de invoer met 9,1% gestegen, terwijl deze in vergelijking met tien jaar geleden is verdubbeld. In volume werd in 2021 in totaal 34,4 miljoen kg ingevoerd, d.w.z. 10% meer dan een jaar eerder.
De consumptie van bananen per hoofd van de bevolking bereikte in 2021 12,2 kg/capita, het hoogste in jaren. In vergelijking met tien jaar geleden is de consumptie per inwoner verdubbeld (in 2010 was dat 6 kg/inwoner).
Volgens Faostat ligt de bananenconsumptie per hoofd van de bevolking in Albanië in 2021 dicht bij het jaargemiddelde, terwijl ze drie keer hoger ligt dan in Frankrijk (4 kg per hoofd van de bevolking). Officieel blijkt dat de Albanezen meer bananen consumeren dan Spanje (7 kg/inwoner), Griekenland (10,8), Italië (11). De hoogste consumptie in Europa ligt in het Verenigd Koninkrijk (17 kg/inwoner).
De bananen worden voornamelijk ingevoerd vanuit Ecuador en Colombia.
Bron: albaniandailynews.com