Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Bewerkt fruit van broodboom kan Cubaans meeltekort opvangen

Na een jaar van meeltekort in Cuba heeft de regering vorige week de start aangekondigd van een project op het Isle of Youth om broodvruchtenmeel te produceren. Het doel is deze grondstof te verkrijgen om een grotere beschikbaarheid te hebben of om tarwemeel rechtstreeks te vervangen. De broodboom (Artocarpus altilis) groeit in het gebied en er zijn 50 producenten die zich toeleggen op het bewerken van deze vruchten.

Broodvruchtenmeel wordt beschouwd als een zeer gezond proteïnerijk product, met een hogere voedingskwaliteit dan ander plantaardig meel. 

In mei 2021 kondigde de Cubaanse regering een vermindering van 30% aan in de verkoop van niet-geroosterd brood door het gebrek aan tarwemeel. Ze meldde ook een daling van 50% in de levering van het product aan de horeca en staatsagentschappen, hoewel ze ernaar streefde de verkoop van gerantsoeneerd brood en de sectoren Gezondheid en Onderwijs te garanderen.

Bron: havanatimes.org
Foto: Dreamstime.com

Publicatiedatum: