Bronnen zeggen dat Noord-Korea moeite heeft om de voedselvoorraden op peil te houden en er zijn berichten dat de prijzen van dagelijkse producten de pan uitrijzen. Tijdens een partijbijeenkomst deze week zei Kim dat de voedingssituatie "nu gespannen wordt" vanwege graantekorten als gevolg van de tyfoons van vorig jaar, meldde het staatsagentschap Korean Central News Agency woensdag.
Deskundigen hebben de afgelopen maand gewaarschuwd dat er een tekort aan voeding was in Noord-Korea. Het in Seoel, Zuid-Korea gevestigde NK News meldde dat er prijspieken waren waargenomen in Pyongyang, de hoofdstad van het land, waarbij een kilo bananen nu € 37 kostte. Dat zou betekenen dat één banaan hoogstwaarschijnlijk iets meer dan € 5,39 kost.
Het komt zelden voor dat Kim voedingstekorten toegeeft en hoewel dergelijke tekorten zorgwekkend zijn, denken deskundigen niet dat ze tot een hongersnood in het hele land zullen leiden. Eerder deze maand zei Tomás Ojea Quintana, de speciale VN-rapporteur voor de mensenrechten in Noord-Korea, tegen de VN-Veiligheidsraad dat deze moet overwegen de sancties tegen het land op te heffen.
Bron: businessinsider.com