Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
32 landen, waaronder de VS en China, weigeren fruit te accepteren

Mango-diplomatie Pakistan faalt

Woensdag werden namens de Pakistaanse president Arif Alvi mango-zendingen verzonden, waaronder beroemde mangovariƫteiten zoals de Chaunsa, Anwar Rattol en Sindhari.

Het gebaar maakte onderdeel uit van de Pakistaanse mangodiplomatie, maar helaas had het een averechts effect want alle 32 landen, waaronder de VS, Canada, China, Turkije, Rusland, Bangladesh, Sri Lanka en Nepal, weigerden de mango's in ontvangst te nemen, waarbij zij de coronabeperkingen en quarantaineregels als redenen aanvoerden. 

Landen als Egypte, Sri Lanka, Nepal en Canada gaven aan te betreuren dat ze de Pakistaanse mango's niet konden accepteren. Het is niet de eerste keer dat een zendingen Pakistaanse mango's worden geweigerd door andere landen. In 2018 weigerde het VK drie zendingen mango's te accepteren nadat deze besmet bleken te zijn met fruitvliegen. De Britse Plantziektenkundige Dienst (DPP) heeft de licentie van de mango-exporteur opgeschort en zou naar verluidt sancties opgelegd hebben aan zijn heet water behandelingsfaciliteit.  

Bron: english.jagran.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer