Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
brandstichting wordt vermoed

Zuid-Afrika: Pakhuis Le Roux Group volledig in de as gelegd

Gisternacht rondom 2:30 uur bleek dat het Fruit2U pakhuis van de Le Roux Groep in brand stond. Tijdens een bezoek vanochtend werd duidelijk dat het pakhuis, waar momenteel steenfruit wordt gepakt, inclusief een aantal koelkamers, volledig in de as is gelegd.



Navraag bij diverse op het perceel aanwezige mensen van de Le Roux Groep leerde ons dat het vermoeden van brandstichting bestaat, maar men kon en wilde niet veel zeggen hangende het onderzoek van de politie.

Dankzij een snelle interventie van personeel en brandweer kon een gedeelte van de koelfaciliteiten, insluitende de koeltunnels en het kantoorgedeelte, worden gered. Wel is hier sprake van rookschade en op het moment van schrijven is ook nog niet duidelijk welk gedeelte van het in de koelkamers opgeslagen fruit hierdoor is aangetast.



Woordvoerders van Le Roux bevestigden verder dat er onmiddellijk is gezocht naar alternatieve verpakkingsmogelijkheden en koelgerieven. Deze zijn reeds gevonden, waardoor een verdere schade aan het fruit, dat momenteel wordt geoogst, kan worden beperkt. Een eerste schatting van de schade moet nog worden gemaakt, maar duidelijk is dat dit in de tientallen miljoenen Randen beloopt.



De Westkaap gaat momenteel gebukt onder stakingen, waarbij door individuen geweld niet wordt geschuwd. De voornaamste eis is om het minimum loon voor landarbeiders van R 70,00 per dag te laten verhogen naar R 150,00. Met name in het gebied bij De Doorns is de politie al dagenlang slaags met groepen stakers. Als gevolg hiervan is het noodzakelijk de rijksweg N1, de hoofdslagader van het land tussen Johannesburg en Kaapstad, met regelmaat te sluiten voor alle verkeer. Ook in andere gebieden leiden de stakingen tot rellen en plunderingen.

Aan het einde van de dag werd door Cosatu (The Congress of SA trade Unions) bekend gemaakt, dat de stakingen door hun leden worden opgeschort voor de duur van een week. Leden van BAWUSA (Building and Allied Workers Union of SA), onder meer actief in De Doorns en Grabouw, gaan echter gewoon door met hun acties.

Publicatiedatum: