I-pads uitgedeeld aan prijswinnaars van de Albert Heijn Opperdoezer Ronde consumentenactie
Voorafgaand aan de fotosessie voor het aardappelschap werd uitvoerig aan de winnaars uitgelegd hoe het er allemaal aan toegaat in Opperdoes. Sinds 1851 bestaat de Opperdoezer Ronde en is daarmee wellicht het oudste ras van ons land. De aardappels mogen alleen geteeld worden door de leden van Opperdoezer ronde vereniging. De totale productie bedraagt ca 3500 ton per jaar. Het planten begint eind maart om vervolgens rond medio mei de eerste te kunnen rooien. Dit gebeurt met behulp van jonge scholieren die op deze wijze een centje kunnen bijverdienen. Bijna alle Opperdoezers worden met de hand gerooid.
De Opperdoezer Ronde is niet zo maar een authentiek ras. Dit ras mag zoals Dhr. Zwaan het prachtig vertelde: " eigenlijk alleen maar rond de kerk van Opperdoes" worden geteeld. Er is precies bekend en afgemeten waar de Opperdoezer Ronde geteeld mag worden. Om het unieke ras te beschermen, heeft het een aantal jaren geleden het BOB (Beschermde Oorsprongsbenaming) verkregen.
Het seizoen werd 22 juni officieel geopend met een prachtig openingsfeest in Opperdoes. Herman den Blijker rooide ze zelf en toonde zijn kookkunsten met de Opperdoezers. Het eerste kistje Opperdoezers van de koude grond werd overhandigd aan Albert Heijn. Frank Loos vertelde aan de winnaars dat ook Albert Heijn erg tevreden is over de verkoop en promoties van deze bijzondere aardappel. De Opperdoezer is een bijzonder smaakvolle aardappel, die uitstekend past in ons (specialiteiten)assortiment. Heerlijk in de schil te bereiden, ben zelf ook een echte liefhebber!
Leo de Kock & Zn Bv .