Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Geen nadelige gevolgen voor nationale productie

Algerije importeert aardappelen om tekort te dekken

Het Algerijnse ministerie van landbouw heeft besloten om aardappelen te importeren om hiermee het tekort voor de komende herfst te bagatelliseren. Deze import zal niet meer dan 2% van de nationale productie bedragen. De aardappelproductie van dit jaar wordt geschat op bijna 0,4 miljoen ton. In 2008 was dit nog meer dan 2,1 miljoen ton. 

Dit besluit is genomen na veel overleg tussen de verschillende partijen van de sector en nadat het ministerie ervan verzekerd was dat de import geen nadelige gevolgen met zich zal meebrengen voor de landbouw noch voor de nationale productie. 

Landbouwers en handelaren, met name de importeurs van aardappelzaad, zeggen 'opgelucht' te zijn over het conjuncturele karakter van het besluit. Aanvankelijk waren zij tegen deze import, maar nadat duidelijk werd dat het om een aanvullende actie gaat, reageerden zij positief. Bovendien is het voor hen geruststellend om te weten dat er door eigen importeurs geïmporteerd zal worden. In 2007, toen tot een dergelijke handeling werd overgegaan, gebeurde dit door buitenlandse handelaren met negatieve gevolgen voor de Algerijnse landbouw en productie van de aardappel. 

Voorwaarden van het productdossier, dat de technische, sanitaire en fytosanitaire voorwaarden voor dit importproduct beschrijft, zijn dat de aardappelen geteeld moeten zijn in 2012, een kaliber hebben van 45 - 75 mm en dat de producten beschikken over zowel een fytosanitair als een anti-GGO certificaat. De eerste aardappelen zullen deze week geïmporteerd worden. 

Het Algerijnse ministerie van landbouw is genoodzaakt tot het importeren van aardappelen doordat het plantseizoen verschoven was naar half augustus als gevolg van een hittegolf, de ramadan en een tekort aan arbeidskrachten. Bovendien houden de autoriteiten rekening met onberekenbare factoren die de productie verder kunnen vertragen. Dit was namelijk het geval afgelopen februari. Producenten werden verrast door ijzige kou en sneeuwval waardoor de oogst enkele weken vertraagd werd terwijl de voorraad al op was. Om een dergelijke crisis te voorkomen, heeft de regering gekozen voor deze voorzorgsmaatregel. Indien de nationale productie voldoende zal zijn, zullen de geïmporteerde hoeveelheden als voorraad dienen. 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer