"Mangoprijzen flink gestegen door weinig volumes"
Volgens de importeur zijn er verschillende redenen te noemen voor de mindere situatie in de mangomarkt. "Het had te maken met koeler weer in Europa en mogelijk was het ook een gevolg van de crisis in Zuid-Europa." Hij geeft aan dat de seizoenen van Ivoorkust en Mali voorbij zijn. "Deze zijn vrij goed verlopen in termen van kwaliteit en gemiddelde prijzen. Nadat Mali stopte, was de markt leeg en stegen de prijzen hard."
Van Braziliaanse mango's zijn er dit seizoen duidelijk minder volumes. "Dit komt door de lage prijzen in de Europese markt en de hoge prijzen in de binnenlandse markt. Voor het nieuwe seizoen verwacht men een normaal productiejaar. Het is erg droog daar als gevolg van El Nino/La Nina en dit zorgt voor een betere productie."
Momenteel is het wachten op de Midden-Amerikaanse mango's en Senegal. "De verwachting is dat de prijzen nog wel even hoog blijven omdat beide seizoenen later zijn en er minder volumes worden verwacht, vooral uit Senegal. Ook Israël zal binnenkort weer op de markt komen."