Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
combinatie chocolade en notenproducten

Overname La Morella Nuts

Barry Callebaut neemt de Spaanse notenproducent La Morella Nuts over. Met de overname onderstreept de fabrikant van cacao- en chocoladeproducten zijn strategische doel om de marktpositie bij aan chocolade verwante producten te verbeteren. Het gaat dan om de productgroepen Gourmet & Specialiteiten en Industriële Producten van het concern. Veel klanten van Barry Callebaut vragen om een combinatie van chocolade- en notenproducten. Met de overname van La Morella Nuts verkrijgt het bedrijf een belangrijke aanbieder van noten (als amandelen, hazelnoten, pistachenoten en cashew-, pecan- en macadamianoten) in Europa.

Notenspecialiteiten

La Morella Nuts produceert jaarlijks ruim 8000 ton notenspecialiteiten. Het bedrijf zetelt in het Spaanse Reus, heeft 90 medewerkers en haalde vorig jaar een omzet van 33 miljoen euro. Het bedrijf wordt vanaf januari 2012 in Barry Callebauts regio Europa geïntegreerd.

Bron: EVMI
Publicatiedatum: