U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
André Nieuwenhuis, Olympic Fruit:

"Gevolgen Griekse economische crisis op fruitimport nog beperkt"

Tholen - De gevolgen van de economische situatie in Griekenland op de fruitimport zijn tot nog toe beperkt. Dat zegt André Nieuwenhuis van Griekenland-specialist Olympic Fruit. "Wel merken we dat het soms lastiger is om transport te organiseren. Griekenland importeert vanwege de crisis veel minder producten zoals bloemen en vlees, waardoor er minder terugvrachten beschikbaar zijn vanuit o.a. Nederland en Duitsland. Dat is alleen niet iets van de laatste tijd. Vorig jaar herfst, tijdens het druivenseizoen was het nog moeilijker om voldoende auto's te regelen"

"Waar je nu vooral tegen aanloopt, zijn logistieke problemen met de rechtstreekse handel vanuit Griekenland naar een land als Rusland. Als er bijvoorbeeld douane-kantoren staken, worden er geen exportdocumenten gemaakt," vervolgt André. Momenteel vermarkt Olympic Fruit Griekse kersen, perziken en watermeloenen. "De productiegebieden van onze kersen liggen met name in Noord-Griekenland, terwijl de grootste problemen zich zuidelijker voordoen, rond Athene."



De importeur praat regelmatig met zijn afladers over de situatie waarin het land verkeert. "Veel mensen onderschatten wat er aan de hand is daar, meent André. "Veel bedrijven en nog meer gezinnen gaan financieel ten onder aan deze economische crisis, veroorzaakt door een veel te grote, structureel falende overheid. Griekenland zit in een heftige neerwaartse spiraal waar ze voorlopig nog niet uit is. Dit hangt als het zwaard van Damocles boven Europa."

Voor meer informatie:
Olympic Fruit BV
André Nieuwenhuis
Handelscentrum ZHZ 40-A
2991 LD Barendrecht
Tel. +31 180 64 62 03