

"We zien de volumes van exoten, die de importeurs invoeren groter worden. Onze klanten willen jaarrond hun producten aanbieden aan de supermarkt. Daarnaast zien we de populariteit van exoten stijgen. Ook de toestroom van het aantal buitenlanders binnen de EU, brengt een grotere variëteit aan smaken met zich mee", vertelt Robert Mulder. "Het product is in tegenstelling tot vijftien jaar geleden, continu beschikbaar in de supermarkten en de kwaliteit is een stuk beter geworden."
Dankzij de nieuwste, technologische ontwikkelingen wordt ook de import van exoten steeds eenvoudiger. "Peruaanse asperges kwamen voorheen via luchtvracht binnen. Nu worden ze via containers vervoerd met een transittijd van ongeveer 25 dagen. De producten worden dan ook een stuk massaler verstuurd per containers. Een stuk goedkoper met nagenoeg dezelfde kwaliteit", zegt Robert.

De belangrijkste producten, waarvoor Cool Control de op- en overslag verzorgt, zijn avocado's en mango's en import-aardappelen. "Maar we slaan net zo makkelijk grote volumes appelen, druiven en peren op", zegt Robert. "We zijn met name sterk in de import vanuit Zuid-Afrika, en Israël. De laatste jaren groeit de import vanuit Chili en Peru fors en je ziet tegelijkertijd het belang van een grote exporteur als Brazilië afnemen, door de sterk groeiende eigen economie."
Bewust kiest Cool Control ervoor om zelf geen product te verkopen of inkopen. "Dan word je concurrent van je eigen klanten. Wij zijn puur een dienstverlenend bedrijf voor onze klanten en bieden ook activiteiten als declaraties, douane-afhandeling en kwaliteitscontrole aan. We hebben twee rijpcellen en sorteren en netten desgevraagd ook voor onze klanten", somt Robert op. "Het vervoer van en naar onze koelhuizen besteden we uit aan een drietal transportbedrijven. Zij kunnen zo onze pieken beter behappen en wij kunnen snel schakelen."


De logistieke dienstverlener - met inmiddels 50 medewerkers in dienst - ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. "Onze koelactiviteiten zijn heel 'basic'. In de toekomst zullen we steeds meer activiteiten ontplooien om toegevoegde waarde te bieden. Je kunt dan denken aan barcodes, het rijpen van fruit, netten, verpakken en flowpacken. Daar zijn we nu druk mee bezig", besluit Robert.
Voor meer informatie:
Robert Mulder
Cool Control
Honderdland 90
2676 LS Maasdijk
T: 0031-174-526360
F: 0031-174-526361
E: info@coolcontrol.nl
W: www.coolcontrol.nl